/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2F9c6633f6460b36a5d8dc152bda977996.jpg)
Українські розробники представили новітній ударний дрон PD-2E
На міжнародній виставці IDS-2025, яка проходила в аеропорту HCA в Оденсе (Данія), українська компанія UKRSPECSYSTEMS продемонструвала відео з роботою оновленого БПЛА PD-2E. Захід об'єднав понад 100 виробників дронів з усього світу, а організатори назвали його новим стандартом співпраці та глобальної інтеграції у сфері безпілотних технологій, інформує Мілітарний.
PD-2 (акр. від англ. People’s Drone — «народний дрон») — це український безпілотник тактичного рівня з фіксованим крилом. Розмах крила — до 5 метрів, довжина — 2,85 метра, максимальна злітна маса — 55 кг. Він може нести до 19 кг корисного навантаження, а в конфігурації з вертикальним зльотом — до 11 кг. Крейсерська швидкість — близько 100 км/год, максимальна — до 140 км/год, стеля — 5 000 м. Час у повітрі — до 12 годин, а зв’язок із наземною станцією зберігається на відстані понад 200 км.
PD-2 має модульну конструкцію: можна швидко змінити конфігурацію на вертикальний зліт і посадку (VTOL). Він обладнаний електрооптичними й інфрачервоними камерами з 30-кратним зумом, лазерним далекоміром, захистом від радіоелектронного впливу та засобами шифрування. Також підтримує повністю автоматичний зліт, політ за маршрутом і посадку. Може застосовуватись не лише для розвідки, а й для ударних місій — скидання боєприпасів або доставляння вантажів.
Оновлений PD-2E був відзначений як перспективний зразок для потенційного використання європейськими країнами. Зокрема, компанія Calibre Defence називає український БПЛА одним із головних претендентів для програми оновлення розвідувальних систем у Великій Британії — проєкту CORVUS. Серед основних переваг PD-2E відзначають ефективність роботи в умовах російських систем радіоелектронної боротьби й протиповітряної оборони.
На IDS-2025 також була продемонстрована система управління дрона PD-2E, яка відповідає сучасним вимогам до інтеграції БПЛА у європейських арміях та підтримує доктрину ведення бойових дій «20−40−40», яку впроваджує британська армія.

