/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F3f8e6c411ba0d1671858f90c57f3ca2a.jpg)
Унаслідок вибухів під Житомиром постраждали музей, бібліотека та будинок культури
Про це повідомило Управління культури та туризму Житомирської ОВА у Фейсбуці, передає Укрінформ.
«Унаслідок надзвичайної ситуації, що сталася 2 липня близько 18:00 поблизу села Березина, було пошкоджено будівлю Кмитівського музею образотворчого мистецтва імені Йосипа Буханчука - важливої культурної інституції регіону», - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що в музеї вибиті шибки та деформовані рами вікон, порізані уламками скла захисні штори, утворилися великі тріщини на вітражах, пошкоджена частина експозиційного простору, вибите скло в полотнах, зміщені підвіконня у фондосховищах.
В управлінні додали, що триває робота над вирішенням питання відновлення музейної інфраструктури та забезпечення збереження колекцій.
Окрім того, у Глибочицькій громаді вибухами знищені фельдшерсько-акушерський пункт, бібліотека, клуб, пошкоджень зазнали дитсадки і гімназії.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fa41b534bdb6d09f9c0990fdd0f1eaae8.jpg)
«7 робочих груп у складі спеціалістів сільської ради, представників РДА комісійно обстежили 130 житлових будинків приватного сектору. Більшість з них – не підлягає відновленню. Багато таких, де визначення капітального ремонту чи повної реконструкції потребує залучення експертної оцінки. Фактично знищено клуб і бібліотеку. До невпізнаваності знівечено садочок», - написав у Фейсбуці голова Глибочицької громади Сергій Сокальський.
За його словами, у Березині зруйнований фельдшерсько-акушерський пункт. Частково постраждали дитсадок у Кмитові, Кошарищенська гімназія, Гадзинська гімназія, Левківський будинок культури.
У громаді вже розпочали формування пакетів першої гуманітарної допомоги від благодійників, які будуть роздавати.
Сокальський додав, що обстеження домоволодінь тривають.
Кмитівський музей образотворчого мистецтва відкрили у 1985 роціна основі картинної галереї Йосипа Буханчука. Там зберігається 2600 експонатів, серед яких живопис, графіка, скульптура та декоративно-ужиткове мистецтво 1950-1980-х років.
Як повідомляв Укрінформ, у Києві внаслідок масованої російської атаки зазнала пошкоджень будівля Національного музею історії України у Другій світовій війні.
Фото: Житомирська ОДА
