5 липня - яке сьогодні свято, традиції та заборони, все про цей день
5 липня в Україні - День звільнення Краматорська та Слов'янська від російської окупації. Віряни вшановують пам'ять святого преподобного Атанасія Атонського. До Нового року залишилося 179 днів.
Що сьогодні за церковне свято
5 липня в церковному календарі – день пам’яті святого преподобного Афанасія Афонського. Народився 920 року в місті Трапезунті над Чорним морем у Малій Азії. Після закінчення навчання він став професором у Царгороді. Коли Атанасій познайомився зі святим Михаїлом Малеєном, то вступив до монастиря до Кимінаса, що в Бітинії. Незабаром він потайки втік на гору Афон, де 961 року збудував перший монастир і став настоятелем 58 спільнот ченців. Афанасій вів строге життя, суворо відокремившись від світу, Афанасій Афонський, батько упорядкованого чернечого життя на Афоні, заснув 1003 року.
Що не можна робити 5 липня
- Не можна байдикувати — прийдуть злидні.
- Заборонено займатися важкою фізичною працею.
- Не варто після обіду працювати — всі нагайні справи зробіть в першій половині дня.
Народні прикмети і традиції на 5 липня
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день. Наприклад, дивилися, який сьогодні день: місяць на небі яскравий — осінь буде теплою і сухою; вранці веселка — піде дощ, вдень — до сильного вітру; місяць світить наче зеленуватим світлом — дощитиме; крапельки вологи з'явилися на листі клена — чекайте на затяжні дощі через два дні.
Цей день в давнину був пов'язаний з Місяцем, тому практично всі традиції стосувалися цього небесного тіла. Наприклад, ввечері виходили надвір і спостерігали за ним, щоб дізнатися, якою буде погода чи урожай.
Як назвати дитину, яка народилася 5 липня
Сьогодні іменини святкують Афанасій, Василь, Сергій, Степан, Ганна, Варвара та Єлизавета. Талісманом людини, народженої 5 липня, є корал. Органогенні мінерали, скелети колоній деяких морських організмів. В давнину вірили, що корал є символом щастя та безсмертя.
Історичні події 5 липня
1054 — в сузір'ї Тельця вибухнула зірка, створивши величезну супернову, видиму на Землі протягом 23 діб вдень і 633 діб вночі. Явище викликало величезну паніку в різних країнах.
1439 — підписано Флорентійську унію про об'єднання Православної та Католицької Церков під владою Римського Папи. Її підписали на Флорентійському соборі, Православну церкву представляв митрополит Київський Ісидор.
1687 — опубліковано першу фундаментальну працю Ісаака Ньютона «Прінсипа».
1809 — Битва під Ваграмом.
1841 — Томас Кук відкрив перше у світі туристичне агентство.
1865 — у Лондоні засновано благодійницьку організацію «Армія Спасіння».
1866 — Від холери помер Йосип Гладкий — останній кошовий Задунайської Січі.
1919 — після 9-годинного бою війська УНР зайняли Жмеринку. Червоноармійці, відступаючи, підірвали тунель і зіпсували 36 паровозів.
1939 — у Миколаєві здано в експлуатацію міську каналізацію — на будівництво важливого для міста об'єкта витрачено 4 млн руб.
1941 — у Кракові німецькою поліцією заарештований і депортований до Берліна провідник Організації Українських Націоналістів Степан Бандера.
1946 — вперше показали людям купальник-бікіні.
1954 — Елвіс Преслі записав свою першу пісню That's All Right, Mama.
1965 — у м. Калуш (Івано-Франківська область) став до ладу хімічно-металургійний комбінат.
1965 — у м. Києві розпочато будівництво нового житлового масиву Оболонь.
1974 — у м. Лозанна (Швейцарія) Українська РСР підписала Всесвітню поштову конвенцію.
1978 — в Москві відкрилась дев'ята сесія Верховної Ради СРСР дев'ятого скликання, на якій було прийнято Закон СРСР про Раду міністрів СРСР, Закон СРСР про порядок укладання, виконання і денонсації міжнародних договорів СРСР, Закон СРСР про вибори до Верховної Ради СРСР.
1985 — Сергій Бубка переміг на міжнародних змаганнях з легкої атлетики у стрибках з жердиною у Брюсселі з результатом 580 см.
1991 — Верховна Рада УРСР ухвалила заяву про безпідставність територіальних претензій Румунії до України стосовно Північної Буковини та Подунав'я.
1994 — в Інституті підготовки кадрів Служби безпеки України відбувся перший випуск слухачів.
1994 — 809 населених пунктів у семи областях України залишилися без електропостачання внаслідок урагану. Завдано значних збитків населеним пунктам і посівам.
2014 — українські війська звільнили місто Краматорськ та звільнили місто Слов'янськ від бойовиків маріонеткової ДНР.

