/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2F34b701b0a1674635e61e21d8e2845d86.jpg)
МЗС Вірменії висловило протест послу рф через «відверто обурливу» пропаганду на російських телеканалах
Міністерство внутрішніх справ Вірменії надало російському послу в країні ноту протесту через заяви російських державних медіа та деяких чиновників, спрямованих проти вірменської влади.
Про це МЗС повідомило виданню Radar Armenia.
Так, у ноті висловили рішуче незадоволення Вірменії «відкрито недружньою і дуже часто ворожою пропагандою, що транслюється російськими державними телеканалами проти уряду Вірменії».
«Використання образливої лексики під час прямих етерів на російському державному телебаченні, а також нападки на діяльність уряду Вірменії є абсолютно неприйнятними й підривають позитивні результати нещодавніх візитів високого рівня між Вірменією та росією», — йдеться в ноті.
У МЗС також заявили, що заяви окремих депутатів держдуми рф щодо законних дій вірменських слідчих задля запобігання спробі державного перевороту є «не тільки дивними, але й викликають глибоке занепокоєння».
Як повідомляється, з боку рф, зокрема, лунали заяви, які характеризували арешт організаторів перевороту в країні як «черговий недружній крок прем'єр-міністра Вірменії Нікола Пашиняна».
«Такі зауваження не тільки абсурдні — оскільки незрозуміло, як запобігання державному перевороту може вважатися недружнім актом, — але і є грубим втручанням у внутрішні справи Республіки Вірменія», — додається в записці.
Раніше спікер парламенту Вірменії Ален Симонян заявив, що влада повинна «серйозно розглянути» питання заборони трансляції російських телеканалів у країні.
Більше контексту
Наприкінці червня генеральна прокуратура Вірменії оголосила, що порушила кримінальне провадження проти керівника Ширакської єпархії Вірменської апостольської церкви архієпископа Мікаеля Аджапахяна. Його звинувачували у закликах до держперевороту.
Як пояснив адвокат архієпископа, справу розпочали на підставі вислову Мікаеля в інтерв’ю, яке він дав 3 лютого 2024 року.
При спробі затримати Аджапахяна між силами безпеки й духовенством сталися сутички. Проте натовп не дав архієпископу сісти в автомобіль із правоохоронцями. Зрештою, правоохоронці залишили територію Ечміадзинського монастиря, щоб «запобігти можливій та навмисній ескалації».
Втім Аджапахян самостійно вирушив до Єревана, де згодом у супроводі співробітників спецслужби увійшов до Слідчого комітету.

