Що враховувати перед купівлею портативної зарядної станції?
Що враховувати перед купівлею портативної зарядної станції?

Що враховувати перед купівлею портативної зарядної станції?

Портативна зарядна станція — річ, яка починає цінуватися в момент, коли раптом зникає світло, а під рукою немає навіть павербанка.

Це чудова підстраховка на дачі. Для інших вона стає робочим інструментом, без якого неможливо зарядити ноутбук в польових умовах. Не дивлячись на зовнішню схожість, на практиці моделі мають значні відмінності. І якщо ви хочете отримати дійсно ефективне рішення, ваша зарядна станція повинна відповідати запитам. Для цього варто уважно підійти до вибору техніки та врахувати різні характеристики.

Зарядні станції

Місткість як важливий складник вибору

Місткість батареї зазвичай вказана у ват-годинах — Wh. Насправді це не просто цифра. Вона вказує на те, скільки енергії ви реально можете використати. 500 Wh цілком вистачить для кількох зарядів для ноутбука. Також цього вистачить ще й на підтримку роботи інтернету протягом кількох днів. Але для підключеного холодильника такої місткості вистачить лише на кілька годин. Відповідно, якщо є потреба ввімкнути щось потужне або забезпечити більший час автономності, варто розглядати моделі 1000-1500 Wh і більше.

Потужність і що можна приєднати

Потужність у Вт показує, яку максимальну «силу» може видати інвертор станції. Якщо вказаний параметр 300 Вт, то цього достатньо для ноутбука і телефона. Але більш потужні прилади, наприклад, мікрохвильовку, увімкнути вже не вийде. Зарядна станція зазвичай обирається з запасом у 20-30% від потужності приладів. Це потрібно для того, щоб вона не працювала на межі. Відповідно, менше нагрівання і довше збереження характеристик.

Потрібні роз’єми

Варто рахувати не стільки кількість портів, скільки подивитися які саме вам потрібні. Більшість станцій мають кілька вбудованих портів:

  • USB-A.
  • USB-C.
  • Розетка 220 В.

Але для зарядки ноутбука може знадобитися USB-C PD. Тому варто звернути увагу на його наявність. Якщо плануєте живити щось через 220 В, перевірте, яка потужність доступна саме на цих виходах.

Зарядні станції

Заряджання самої станції

Для деяких моделей достатньо двох годин, коли іншим знадобиться сім і більше. Наче не суттєва різниця. Поки не виявиться, що є лише кілька годин до наступного вимкнення. Важливо враховувати швидкість заряду. Краще обрати моделі з підтримкою прискореного заряджання. Непоганим варіантом буде зарядна станція з можливістю підзарядки від сонячної батареї.

Тип акумулятора

Більшість сучасних станцій оснащені літієвими акумуляторами. Але вони розділені на два типи:

  • Li-ion — легкі, дешеві, але більше підходять для окремого побутового користування.
  • LiFePO4 — довговічні, спокійніше переносять регулярні цикли, менш чутливі до температур.

При плануванні частого професійного використання краще обрати LiFePO4. Для поодиноких випадків цілком достатньо й Li-ion.

Безпека користування

Добре, якщо зарядна станція має хоча б базові системи захисту. Вбудований захист від перегріву, короткого замикання, перегріву чи повного розряду роблять прилад безпечним. Важливо й те, як станція охолоджується. Вентилятор робить роботу більш гучною, але знижує ризики перегріву при тривалому користуванні.

Ще одна практична річ — корпус. Наявність ручки на ньому зробить процес транспортування комфортним в польових умовах. Особливо при значній вазі. Пластик не повинен бути слизьким, а збірка має бути надійною.

Обираючи зарядну станцію в Budmir, ви можете отримати додаткові консультації. Так ви оберете обладнання, яке відповідатиме вашим запитам за всіма параметрами.

Джерело матеріала
loader
loader