Бомби наступного покоління: модуль "Комета" збільшить точність російських КАБів, — експерти
Бомби наступного покоління: модуль "Комета" збільшить точність російських КАБів, — експерти

Бомби наступного покоління: модуль "Комета" збільшить точність російських КАБів, — експерти

Російські ПКС почали використовувати авіабомби з модернізованими модулями корекції та планування (УМПК), які оснащені новою версією навігаційного чіпа "Комета". Завдяки цьому пристрою російські КАБи нібито повернули свою точність, яка раніше була втрачена через роботу української РЕБ.

Новий модуль "Комета-М" покликаний підвищити стійкість російських боєприпасів до систем радіоелектронної боротьби. Про це пишуть оглядачі Army Recognition з посиланням на російські джерела.

Пристрій оснащений 24-елементною фазованою антенною решіткою з технологією CRPA (контрольована схема прийому). Така конфігурація дає змогу динамічно фільтрувати сигнали й адаптувати спрямованість антени в польоті, ускладнюючи завдання придушення GPS і супутникової навігації засобами РЕБ.

Експерти зазначають, що це особливо актуально в умовах, де українська сторона успішно блокувала канали наведення планувальних бомб попередніх поколінь.

"Комета-М" є розвитком попередніх версій, у яких застосовувалися 8- або 12-елементні антени. Крім підвищеної завадостійкості, він також містить інерціальну систему резервного наведення, що дає змогу зберігати траєкторію в разі тимчасової втрати супутникового сигналу. Це особливо важливо при завдавання ударів в умовах активного РЕБ.

Російська адаптивна антена "Комета"
Фото: Скриншот

Нова розробка адаптована для використання не тільки з бомбами ФАБ-250 і ФАБ-500 у конфігурації УМПК, а й потенційно з іншими авіаційними боєприпасами, зокрема й ФАБ-1500. Згідно з повідомленнями російських ЗМІ, антена "Комета-М" може бути інтегрована і з літаками Су-34, Су-30СМ і Су-35С.

На закінчення аналітики додали, що порівняно із західними аналогами, такими як JDAM-ER, російські модулі УМПК залишаються дешевшими й придатними для масового виробництва. Однак їхня ефективність безпосередньо залежить від здатності подолати засоби РЕБ, тому "Комета" покликана заповнити цю критичну прогалину.

Нагадаємо, в ніч на 9 червня українські дрони атакували завод "ВНДІР-Прогрес" у Чебоксарах, який виробляє CRPA-антени "Комета". Фокус з'ясував, як працює цей пристрій і в якій російській зброї використовується.

На початку липня по заводу "ВНДІР-Прогрес" було завдано нового удару. Унаслідок влучання в цех, де виготовляють електронні компоненти, почалася пожежа.

Теги за темою
авіація
Джерело матеріала
loader
loader