/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F130%2F2c51c13f36a47b1cb093e1f7eac8737e.jpg)
Пекін підтримує воєнну економіку рф
Безпека євроатлантичного і індо-тихоокеанського регіонів стала тісно взаємопов’язаною, і в цих умовах співпраця між партнерами стає критично важливою.
Про це заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.
Водночас вона підкреслила, що непохитна підтримка росії з боку Китаю вже зараз створює додаткову небезпеку в Європі.
Очільниця Єврокомісії заявила, що саме Пекін допомагає москві зберігати темпи воєнного виробництва.
Така поведінка, за її словами, є неприйнятною - і саме вона стане вирішальним фактором у формуванні подальших відносин між ЄС та Китаєм.
Фон дер Ляєн наголосила: якщо Китай дійсно підтримує міжнародний порядок, заснований на правилах, як це декларує його керівництво, то він має чітко засудити порушення суверенітету України з боку рф.
Вона сказала, що подальші відносини між ЄС і Китаєм значною мірою залежатимуть від позиції Пекіна щодо війни в Україні.
"Китай фактично сприяє розвитку воєнної економіки росії. Ми не можемо цього прийняти. І я завжди казала: те, як Китай продовжуватиме взаємодіяти з війною путіна, буде визначальним фактором для подальших відносин між ЄС та Китаєм", - додала вона.
