Понад 550 справ та дев’ять вироків суду: у ДБР розповіли про розслідування махінацій у ТЦК
Понад 550 справ та дев’ять вироків суду: у ДБР розповіли про розслідування махінацій у ТЦК

Понад 550 справ та дев’ять вироків суду: у ДБР розповіли про розслідування махінацій у ТЦК

З початку повномасштабного вторгнення розслідується понад 550 кримінальних справ проти працівників ТЦК, заарештовано їхнього майна на суму понад 260 млн грн, а збитки державі від їхньої неправомірної діяльності становлять 20 млн грн.

Про це в телеефірі розповіла радниця директора Держбюро розслідувань із комунікацій Тетяна Сапьян, передає кореспондент Укрінформу.

«З лютого 2022 року ДБР розслідує понад 550 кримінальних проваджень, які пов’язані з ТЦК. 87 осіб отримали підозру, до суду направлено майже 50 обвинувальних актів, де часто-густо в обвинувальних актах в одній справі можуть бути підозрюваними, наприклад, дві причетні до оборудки особи. Тому, коли ми говоримо про 50 обвинувальних актів, то йдеться про 70 підозрюваних, а наразі уже й обвинувачуваних громадян України, які вчинили правопорушення й підозрюються правоохоронним органом і відповідатимуть перед судом», - сказала Сапьян.

За її словами, на сьогодні внаслідок махінацій у ТЦКвиявлено неправомірну вигоду на 6 млн грн, збитків державі на 20 млн та заарештовано майна на суму 263 млн грн.

«На сьогодні сума неправомірної вигоди під час махінацій у ТЦК становить понад 6 млн грн. А коли встановлюються під час розслідування такі суми, слідство робить усе, щоб майно тих, хто підозрюється в корупції чи незаконному збагаченні, на час досудового розслідування перебувало під арештом. І якщо підсумувати цю суму, то виходить на понад 263 млн грн майна загалом перебуває під арештом. Сума збитків державі становить майже 20 млн грн, але майже 7 млн збитків уже відшкодовано», - розповіла Сапьян.

Вона зазначила, що зловживання повноваженнями завдають шкоди обороноздатності та державному бюджету, але суди докладають зусиль, щоб компенсувати ці збитки.

«На сьогодні є 9 вироків, де засуджено 10 осіб. Деякі статті передбачають не лише кримінальну відповідальність - це позбавлення волі на декілька років, а в залежності від статті, яка інкримінується, також можлива конфіскація майна», - додала речниця ДБР.

Як повідомляв Укрінформ, Служба безпеки України та Національна поліція заблокували в низці регіонів нові схеми ухилення від мобілізації та затримали 21 організатора оборудок.

Фото: ДБР

Джерело матеріала
loader
loader