Міністр оборони США Піт Гегсет не поінформував Білий дім перед тим, як вирішив припинити постачання зброї Україні, передає CNN з посиланням на п’ять поінформованих джерел. При чому за даними видання, це був не перший подібний випадок.
Президент США Дональд Трамп напередодні теж заявляв, що не несе відповідальності за таке рішення. Під час засідання Кабінету міністрів очільника Білого дому запитали, чи схвалив він призупинення поставок, той ухилився від відповіді та лише сказав, що США продовжуватимуть постачати оборонну зброю Україні. На повторне запитання про те, хто санкціонував призупинення, Трамп відповів: «Я не знаю, чому б вам мені не сказати це?».
Цей епізод, як пише CNN, підкреслює часто хаотичний процес формування політики в адміністрації Трампа, особливо під керівництвом Гегсета в Міністерстві оборони. Джерела видання зазначили, що це вже другий випадок цього року, коли Гегсет вирішив призупинити постачання американської зброї до України та застав зненацька високопоставлених чиновників з національної безпеки. Вперше це сталося в лютому. Тоді йог рішення швидко скасували, повідомили три джерела.
Спеціального посланника США в Україні, генерала у відставці Кіта Келлога, і держсекретаря Марко Рубіо, який також є радником Трампа з питань національної безпеки, теж не попереджали про паузу. За словами співрозмовників CNN, останні дізналися про неї з повідомлень у пресі.
Речниця Пентагону Кінгслі Вілсон заявила CNN, що «Гегсет надав президенту основу для оцінки поставок військової допомоги та існуючих запасів. Ця робота координувалася на рівні уряду». На думку двох джерел видання, Гегсет не поінформував Білий дім, бо він не має ні керівника апарату, ні довірених радників, які могли б спонукати його краще координувати важливі політичні рішення з міжвідомчими партнерами.
Нагадаємо, напередодні Міністерство оборони США повідомило про відправку додаткових оборонних озброєнь до України. Це рішення ухвалене на виконання прямої вказівки Трампа після його заяви про необхідність посилити українську обороноздатність на тлі зростання інтенсивності російських атак.
Крім того, Трамп пообіцяв передати Україні 10 ракет-перехоплювачів для системи Patriot. Також він запропонував Німеччині надати Києву одну з батарей Patriot, а США та європейські партнери мали би взяти на себе частину витрат на її закупівлю. Водночас, за інформацією The Guardian, у США є лише близько 25% ракет Patriot для власних військових потреб.