Запровадити персональні санкції проти російських посадовців, відповідальних за насильство та катування ув'язнених і затриманих українців — таку резолюцію ухвалив 9 липня Європарламент і закликав в ній до цього Європейський союз.
За резолюцію "Про становище незаконно утримуваних цивільних осіб і військовополонених, а також про тривалі бомбардування мирного населення України", ухвалену ЄП у Страсбурзі в середу, 9 липня, проголосували 507 депутатів, проти — 77, утрималися — 45, передає у середу DW.
Євродепутати також запропонували ЄС і його країни збільшити гуманітарну та реабілітаційну допомогу жертвам російського полону, включно з доступом до медичної та психологічної допомоги, послугами з реінтеграції та юридичною допомогою.
Водночас ЄП висловив вдячність українським і міжнародним організаціям громадянського суспільства за підтримку сімей викрадених українських дітей, військовополонених і незаконно затриманих цивільних.
Від російської сторони вимагають негайно надати сім'ям незаконно затриманих українців точну інформацію про місцезнаходження та стан їхнього здоров'я, а також звільнити всіх українських мирних жителів, які перебувають у полоні в російської влади.
"Насильницьке переміщення, незаконне утримання під вартою та жорстоке поводження з українськими цивільними особами є прикладом внутрішньої жорстокості російського режиму та його кричущої зневаги до людського життя", — йдеться в резолюції.
ЄП наголошує, що широке і систематичне застосування терору на окупованих територіях України спрямоване на залякування цивільного населення, придушення опору, інакомислення та громадянської активності, а також викорінення української мови та національної ідентичності.
Крім того, ЄП засудив тривале переслідування кримських татар у незаконно анексованому Росією Криму, включно з політично вмотивованими затриманнями, тортурами, насильницькими зникненнями та обмеженнями свободи релігії, вираження думок і об'єднань. Євродепутати закликають до негайного звільнення всіх кримських татар, ув'язнених із політичних мотивів, і просять ЄС і міжнародні організації посилити моніторинг та адвокацію від імені корінного народу Криму.
Резолюція рішуче засуджує насильницькі дії Росії та співучасть Білорусі в жорстокому поводженні з українськими дітьми, "зокрема вбивства, тортури і кримінальне переслідування, насильницьке вивезення і депортацію, сексуалізоване насильство та експлуатацію, насильницьку русифікацію та мілітаризацію", а також "примусове нав'язування російського громадянства депортованим дітям та їхнє всиновлення державою в російські сім'ї як частину навмисної політики насильницької асиміляції".
У резолюції зазначається, що "систематичні та навмисні напади на цивільних осіб і, зокрема, депортація дітей можуть являти собою стратегію геноциду, організовану і здійснювану російським урядом".
ЄП нагадав, що страта українських військовополонених російськими військами є воєнним злочином і серйозним порушенням Женевських конвенцій, закликав РФ негайно здійснити обмін військовополоненими з Україною за принципом "всіх на всіх" відповідно до її міжнародних зобов'язань.
Крім цього, депутати визнали "помітну різницю" в поводженні України та Росії з утримуваними ними військовополоненими: "Українські військовослужбовці піддаються жорстоким тортурам, жорстокому поводженню і недоїдають, що є порушенням законів ведення війни і міжнародного гуманітарного права".
Вперше в резолюції ЄП згадується вербування Росією та розгортання кубинських військ на додачу до участі Північної Кореї, додає видання.
ЄП вважає, що ЄС і його членам слід істотно підвищити ефективність та прискорити надання військової допомоги Україні, конфіскувати російські державні активи, іммобілізовані в рамках санкцій, або використати їх в інший спосіб для підтримки оборони та відновлення України.
"Негативні глобальні наслідки для безпеки та економіки будь-якої майбутньої російської агресії набагато перевищують військові та фінансові зобов'язання, необхідні сьогодні для остаточного припинення агресивної війни Росії проти України, стримування подальшої російської агресії та досягнення справедливого, чесного і міцного миру", — наголошується в резолюції.
ЄП засудив будь-які спроби чинити тиск на Україну з метою змусити її поступитися окупованою територією, населення якої потерпає від постійних репресій, насильства, насильницьких зникнень, незаконних затримань, депортацій та інших форм систематичного терору.
Нагадаємо, сьогодні, 9 липня, передбачається, що в Конгресі США внесуть на розгляд законопроєкт про посилення санкцій США проти Росії. Про це повідомив екс-спікер Палати представників Конгресу США Ньют Гінгріч.
«Важливий законопроект сенатора Ліндсі Грема про посилення санкцій проти Росії буде винесено на розгляд у середу. Це дуже важливий законопроект, який відправить потужний сигнал Путіну, що говорити і вбивати - це програшна стратегія. Американський народ буде терпіти брехню диктатора-вбивці лише обмежений час», — заявив Гінгріч.
Він зазначив, що законопроект сенатора Грема — “це наступний розумний крок у тиску на Путіна, щоб він погодився на припинення вогню в Україні”.