/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fe7840ffa2dcfd3a2af074eadaf8e4688.jpg)
Європарламент засудив жорстокі атаки Росії проти цивільного населення України
Як повідомляє пресслужба Європарламенту, документ ухвалено 507 голосами, 77 євродепутатів висловилися проти і 45 утримались, передає кореспондент Укрінформу.
Євродепутати висловлюють глибоке обурення жорстокими нападами Росії на цивільне населення та невибірковими атаками на цивільну інфраструктуру в Україні, наголошуючи, що систематичні та навмисні атаки на цивільне населення і, зокрема, депортація дітей можуть являти собою стратегію геноциду з боку Москви.
У документі сказано, що повномасштабне вторгнення Росії в Україну, яке розпочалося в лютому 2022 року, "підірвало мир і стабільність у Європі та серйозно підірвало глобальну безпеку".
При цьому підкреслюється, що Росія залишається найбільшою та безпосередньою загрозою європейській безпеці.
Депутати Європарламенту наголошують, що Росія несе повну відповідальність за свою військову агресію, а порушення прав людини, воєнні злочини чи інші порушення міжнародного права, скоєні російськими військами та посадовцями, не мають залишитися безкарними.
У резолюції підкреслюється, що Росія вчиняє «жахливі воєнні злочини проти мирних жителів». За даними української влади, нині близько 16 тис. цивільних українців утримуються в Росії та на тимчасово окупованих територіях, проте реальні цифри, ймовірно, значно більші.
Водночас понад 70 тис. українців, зокрема цивільних, дітей та військовослужбовців, вважаються зниклими безвісти.
Європарламент рішуче засуджує страти українських військовополонених російськими військовими, наголошуючи, що це - воєнні злочини та серйозні порушення Женевських конвенцій.
Члени ЄП висловлюють повну підтримку розслідуванням Міжнародного кримінального суду щодо скоєних Росією воєнних злочинів та злочинів проти людяності та вітають нещодавню угоду між Радою Європи та Україною про створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України. Наголошується, що всі причетні до воєнних злочинів мають бути притягнуті до відповідальності.
У ЄП закликали Росію негайно погодитися на обмін військовополоненими за формулою «всіх на всіх».
Водночас європарламентарії вважають, що для тиску на Росію з метою припинення військової агресії, починаючи зі стійкого припинення вогню, з боку ЄС та його союзників необхідні значно ефективніші військові, економічні, політичні та дипломатичні зусилля і заходи.
Європарламент також закликає продовжити конфіскацію знерухомлених державних активів Росії, спрямовуючи їх на підтримку України. Депутати наголошують, що для цього існують правові шляхи, а відсутність належних дій є «провалом» з боку європейських урядів.
Як повідомляв Укрінформ, сили протиповітряної оборони знешкодили 718 засобів повітряного нападу, зокрема збили сім крилатих ракет "Х-101"/"Іскандер-К", якими росіяни з вечора 8 липня атакували Україну.
Фото: Unsplash

