Режим Путіна починає розпадатися — The Telegraph
Режим Путіна починає розпадатися — The Telegraph

Режим Путіна починає розпадатися — The Telegraph

Режим Путіна починає розпадатися — The Telegraph

Оскільки російський лідер починає виявляти ознаки слабкості, зараз саме час для Заходу забезпечити справедливий мир для України.

Фінанси Путіна стрімко виснажуються; виручка від продажу нафти, "чорного золота", яке живить його армію, швидко падає. "Залізний контроль" Кремля може незабаром дати тріщину.

Багато хто стверджує, що Європа знову опинилася в моменті 1939 року. Сучасний "Гітлер" знову рухається на Схід, а європейські країни цілковито не готові військово та соціально протистояти силам Путіна.

Але, можливо, Росія перебуває у ситуації, подібній до тієї, що склалася у 1934 році. 1 грудня 1934 року радянський політик і більшовицький революціонер Сергій Кіров був застрелений Леонідом Ніколаєвим. Ніколаєв та кілька нібито причетних осіб були засуджені на показовому процесі й розстріляні менш ніж за 30 днів. Убивство Кірова Сталін використав як привід для початку Московських процесів і Великого терору, звинувативши Григорія Зінов’єва, Льва Каменєва та інших у причетності до ширшого змови з метою підриву Радянського Союзу, зазначає військовий експерт Геміш де Бреттон-Гордон.

Паралелі з сьогоденням очевидні. Майже два роки тому Євгєній Прігожин, російський найманець і близький соратник Путіна, загинув за загадкових обставин після спроби кинути виклик президенту РФ.

"Виходить, що "система", якщо її так можна назвати, нездатна чесно вирішувати такі проблеми, як корупція, розкрадання чи питання власності — у країні немає правового порядку. Натомість для утвердження влади застосовується відвертий бандитизм, і верх бере найсильніша банда чи клан", — додає експерт.

Важливо звернути увагу на теперішню ситуацію в Україні зважаючи на цей всеосяжний хаос. Спецоперація Путіна, розрахована на три дні, триває вже четвертий рік, з понад мільйоном жертв, число яких зростає на тисячу щодня. Відмова Путіна врахувати прохання Верховного лідера Ірану про допомогу у відповідь на масштабні удари США по іранській ядерній програмі є ще одним свідченням того, що Росія повністю зосереджена на своїй авантюрі в Україні.

"У той час, коли прагнення російського президента відновити кордони Радянського Союзу, схоже, похитнулося, Захід мусить посилити тиск і домогтися справедливого миру для України. Але коли Дональд Трамп приймає хибні вітання щодо номінацій на Нобелівську премію миру, навряд чи він ризикне зіпсувати свої шанси й глибше втягнутися в заплутану війну в Україні", — підсумував де Бреттон-Гордон.

Раніше Майкл Кіммедж, історик Холодної війни та експерт із відносин США й Росії зазначав, що Путін програв дещо гірше за війну. Своєю агресією проти України він втратив Захід і позиції в Європі.

 

Джерело матеріала
loader
loader