/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2F6a3727077c0ab742dec74a64d22e8bd6.jpg)
Activision видалив гру Call of Duty після того, як гравці на ПК хакнули її
Ігровий гігант Activision припинив роботу Call of Duty: WWII через те, що хакери використали недолік у певній версії гри для ПК, що призвело до зламу комп'ютерів кількох гравців, повідомляє TechCrunch.
Activision оголосила , що вилучила з магазину Microsoft версію гри Call of Duty: WWII, шутера від першої особи 2017 року, оскільки компанія розслідувала «повідомлення про проблему», не уточнюючи, в чому саме полягала проблема. Компанія щойно випустила цю версію гри, також доступну на Game Pass, сервісі передплати, який надає доступ до кількох ігор за щомісячну плату.
Людина, знайома з реакцією Activision, повідомила TechCrunch, що компанія відключила гру через хаки та поки працює над виправленням проблеми. TechCrunch не називає ім'я особи, оскільки вона не має права спілкуватися з пресою.
Кілька новинних видань про відеоігри повідомили про цю історію та зазначили, що кілька гравців скаржилися в соціальних мережах на те, що їх зламали під час гри. Досі не було підтвердженого зв'язку між цими двома подіями.
«Наразі в цю гру небезпечно грати на ПК, є експлойт RCE», – написав гравець на Reddit минулого тижня, маючи на увазі тип помилки, відомої як віддалене виконання коду , яка дозволяє хакерам встановлювати шкідливе програмне забезпечення, здатне фактично взяти під контроль пристрій жертви.
Згідно зі сторінкою стану Activision , гра для Microsoft Store та Game Pass залишається недоступною на момент публікації .
Activision не відповіла на численні запити про коментарі.
За словами двох джерел, обізнаних із ситуацією, видавець гри видалив лише версію Call of Duty: WWII для Microsoft Store та Game Pass, оскільки це були інші версії гри, ніж ті, що були в Steam, і містили старий недолік, який був виправлений в інших версіях гри.
Протягом останніх кількох років Activision довелося зіткнутися з кількома хакерськими інцидентами. У листопаді 2024 року хакер виявив недолік в античіт-системі Call of Duty, який дозволив йому забанити тисячі легітимних гравців. Раніше цього року компанія розслідувала хакерську кампанію, спрямовану на гравців із шкідливим програмним забезпеченням infostealer , типом шкідливого програмного забезпечення, призначеного для крадіжки паролів жертви. У 2023 році хакери використали самопоширюване шкідливе програмне забезпечення — комп'ютерний черв'як — для злому гравців Call of Duty: Modern Warfare завдяки невиправленій багаторічній помилці в грі.
Останнім часом деякі компанії, що виробляють відеоігри , посилили свої команди з кібербезпеки, а також команди з боротьби з читерством . Однак Activision за останні кілька років пережила кілька звільнень , деякі з яких безпосередньо вплинули на її команди з кібербезпеки.
