/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2Fbc1a9b8e3dcaa4b68eac120578b7a477.png)
Ніякого умовного терміну, тільки за грати: військовим хочуть посилити покарання
За відмову виконувати наказ начальника військовослужбовці наразі можуть бути покарані не тільки реальним терміном. Зокрема, їм може бути призначене умовне покарання.
Група депутатів вирішила змінити такі правила, повідомляє портал "Судово-юридична газета". Депутати зареєстрували у Верховній Раді законопроєкт № 13452, який передбачає заборону призначення більш м'якого покараня або покарання з іспитовим строком за відверту відмову виконувати наказ командуючого, тобто за прояв непокори. Ініциаторами виступили Павлюк Максим Васильович, Захарченко Володимир Васильович, Неклюдов Владлен Михайлович, Іонушас Сергій Костянтинович та інші.
Під час воєнного стану покарання за непокору становить від 5 до 10 років позбавлення волі. І депутати пропонують, щоб в якості покарання для військових застосовувалось тільки позбавлення волі, без можливості призначити більш м'яке покарання.
На сьогодні стаття 69 Кримінального кодексу України виключає можливість призначення більш м’якого покарання, ніж передбачено законом за вчинене в умовах воєнного стану чи в бойовій обстановці кримінальне правопорушення передбачене статтями 403, 405, 407, 408, 429, 437-439, 442, 4421 цього Кодексу. Стаття 75 цього Кодексу виключає можливість звільнення від відбування покарання з випробуванням за вчинення в умовах воєнного стану чи в бойовій обстановці кримінального правопорушення передбаченого статтями 403, 405, 407, 408, 429 цього Кодексу. Разом з цим поза увагою лишається кримінальне правопорушення – непокора, передбачене статтею 402 цього Кодексу, що є не логічним з огляду на небезпечність цього діяння в умовах воєнного стану чи в бойовій обстановці та наслідки, до яких вчинення цього злочину може призвести.
Депутати пояснюють свої вимоги тим, що війна росії проти України триває, тому не можна послаблювати обороноздатність нашої держати та допускати скоєння військових правопорушень.
Раніше портал Знай писав Помилилися цифрою, а в платіжку впишуть десять зайвих: як виправити неправильні покази лічильника.
Також портал інформував Оскарження ВЛК: що робити та куди звертатися.
Крім того, ми повідомляли Затримання та доставка у ТЦК: коли дії поліції можуть бути незаконними.

