"Дізнаються секрети і зникають": компанії з Європи шпигують за виробниками БПЛА в Україні, — ЗМІ
"Дізнаються секрети і зникають": компанії з Європи шпигують за виробниками БПЛА в Україні, — ЗМІ

"Дізнаються секрети і зникають": компанії з Європи шпигують за виробниками БПЛА в Україні, — ЗМІ

Головний виконавчий директор української компанії-виробника дронів Skyeton Роман Княженко заявив, що деякі європейські фірми намагаються вкрасти секрети українських колег та "фальсифікують" бойові випробування безпілотників.

Княженко розповів виданню The Telegraph, що представники західних виробників дронів відвідували його фірму з пропозиціями про співпрацю. За його словами, під час переговорів європейці намагалися розвідати секрети виробництва.

"Багато європейських виробників дронів виконують фантастичну роботу, і ми співпрацюємо з багатьма з них. Однак інші багато обіцяють, щоб просто більше поговорити з вами, дізнатися, які у вас є секрети, а потім зникають", — сказав директор української компанії.

Він додав, що потім такі компанії роблять презентації про свою роботу в Україні та стверджують, що їхня зброя пройшла "бойові випробування", хоча насправді вони здійснили лише кілька польотів у західних областях на відстані понад 1 000 км від лінії фронту. після коротких польотів, проведених далеко від лінії фронту.

"Іноді я відкриваю презентації інших [безпілотних] літальних апаратів з Європи і бачу буквально свої власні слова, без жодних змін", — розповів Роман Княженко.

Директор Skyeton зазначив, що в результаті уряди країн Європи інвестують мільярди у безпілотники, які насправді не працюють, і цим забирають ресурси, які могли бути використані для оборони власних держав і підтримки України.

Виробництво БПЛА не можна створити "з нуля"

За словами Княженка, деякі європейські компанії не розуміють всіх нюансів виробництва дронів і думають, що можуть подивитися на чужу фабрику і легко створити таку саму у своїй країні. Однак під час виробництва накопичуються багато досвіду та тисячі секретів і хитрощів, без яких нічого не працюватиме належним чином.

"Ніхто не намагатиметься побудувати F-16 з нуля, бо всі знають, що це займає багато часу і важко зробити правильно", — сказав головний виконавчий директор української компанії.

На його думку, західним країнам варто розглянути можливість фінансування українських заводів на своїх територіях.

"Просто профінансуйте завод, і у вас буде виробник у вашій країні з дійсно передовою системою", — сказав Княженко.

Нагадаємо, 10 липня видання Forbes з посиланням на бюджетні документи писало, що у США не виходить зробити дешеві FPV-дрони. Журналісти припустили, що на запуск Програми переслідувань і ударів на малих висотах (LASSO) Пентагон надихнув досвід України, яка палить російську бронетехніку на дальній дистанції невеликими безпілотниками. Втім американський ВПК замість дешевих безпілотників замахнувся на серйознішу зброю.

Видання Bloomberg 1 липня писало, що Україна перетворила війну на лабораторію зброї майбутнього. За словами журналістів, використання українськими військовими недорогих безпілотників для атак на ворожі позиції та бронетехніку змінило характер бойових дій.

Теги за темою
Зброя
Джерело матеріала
loader
loader