Нестача страхового стажу: як не залишитися без пенсії
Нестача страхового стажу: як не залишитися без пенсії

Нестача страхового стажу: як не залишитися без пенсії

Українці, які не мають достатньої кількості страхового стажу, можуть отримати право на пенсію, але за умови добровільної участі в системі пенсійного страхування. Про це нагадали в управлінні Пенсійного фонду України у Миколаївській області.

Для виходу на пенсію у 60 років у 2025 році необхідно мати не менше ніж 32 роки страхового стажу. З кожним роком вимога зростає на рік і досягне 35 років у 2028 році.

Оформлення пенсії, фото: Facebook//ПФУ

Якщо людина має від 15 до 31 року стажу, вона зможе вийти на пенсію пізніше — у віці 63 чи 65 років. За законодавством, мінімально необхідний страховий стаж становить 15 років, інакше пенсію взагалі не призначають.

Що робити, якщо стажу не вистачає?

Особи, які не мають необхідної кількості страхових місяців або років, можуть укласти договір про добровільну участь у системі соцстрахування. Це можуть зробити як ті, хто працює неофіційно, так і не працюють взагалі, починаючи з 16 років.

Можна сплатити:

  • за поточні місяці добровільно (щонайменше один рік участі);
  • за попередні роки, коли особа не працювала (з 2004 року й надалі), за підвищеним тарифом.

ПФУ. Фото: скрін youtube

Докупити стаж за попередні періоди дорожче – один місяць коштуватиме 3520 гривень, 44% від мінімальної зарплати. При цьому сума за минулі роки має бути сплачена одним платежем протягом 10 днів після укладання договору.

Пенсіонер. Фото: скрін youtube

Також можна сплачувати внески за поточні періоди – мінімальний внесок 22% від мінімальної зарплати. Тобто 1760 гривень для зарахування місяця стажу.

Закон дозволяє сплачувати внески за родичів. Наприклад, діти можуть допомогти батькам докупити стаж, якщо останнім не вистачає років для отримання пенсії.

Теги за темою
пенсії
Джерело матеріала
loader