/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2Fa033e52f35d19a56b582f635dd342981.jpg)
Шок уже минув: на Конференції з відновлення України відбулась важлива зміна
Фахівець взаємодії з урядом, GR-експерт компанії Truman Павло Лещенко розповів 24 Каналу, що до цьогорічної Конференції була найбільша увага.
Які особливості Конференції з відбудови України?
Лещенко зазначив, що минулого року на Конференції було 60 стендів бізнесів і громадських організацій, які представляли свої проєкти, то цього року їх уже 120. Одразу була дуже помітна різниця з кількістю людей біля стенду, де треба було проходити реєстрацію.
Це навіть потрапило в новини в Італії. До 5000 реєстрацій верифіковано. Багато хто не міг потрапити. Це й високорівневі представники, й учасники з різних секторів. Усе це показує, що діалог про відбудову України на порядку денному,
– зауважив фахівець взаємодії з урядом.
Він продовжив, що Італія в цьому змогла привнести додатковий інтерес. А також можливості для України.
Які практичні результати Конференції?
За словами GR-експерта компанії Truman, окремо від угод між бізнесами, є також оголошення про 2,3 мільярди додаткових інвестицій гарантій для бізнесу від Єврокомосії. Це показує, що вмикається активна відбудова. Є розуміння 2 необхідних компонентів для відбудови України:
- Безпека – в тій мірі, в якій вона взагалі може існувати для інфраструктурних, логістичних, фізичних бізнесів в Україні. Це механізми гарантій, "острови безпеки". Як фактор стабільності це визначено. Defence-сектор є частиною програми.
- Люди – є розуміння, як запустити механізм додаткової вартості ВВП. Хороший сигнал для того, щоб люди повертались і ставали частиною відбудови. Це другий стовп, на який треба спирати питання відбудови та відновлення.
"Спеціалісти й експерти, які зараз за різними причинами могли зараз залишити Україну, мають розуміють, що вони потрібні", – наголосив Лещенко.
Як він зазначив, для цього є підґрунтя. Цей діалог є у фокусі порядку денного.
Як змінювалась тема відновлення та дискусії про відбудову України?
Фахівець взаємодії з урядом сказав, що скептицизм досі присутніє, але є відчуття, що тема відбудови стала буденною для наших партнерів. Для кожної країни в Євросоюзі є свої виклики. Однак економічне питання української відбудови залишається або фактором потенційних можливостей, або фактором зрозумілої ситуації.
Я особисто вбачаю, що такими платформами нехтувати неможливо. Ми маємо використовувати всі доступні інструменти, щоб Україна залишалась у центрі уваги. Цей скептицизм не варто підтримувати в діалогах між собою, бо український бізнес може бути самокритичним,
– підкреслив GR-експерт компанії Truman.
Він додав, що у 2022 році шоковість того, що відбулось, у європейців була більшою. І питання відбудови фігурувало, як політичний сенс. Від шокового явища відбувається перехід до планування та готовності того, що це точно буде на часі, й це про проєкти засновані не лише на грантах, а про комерційну реалізацію цих проєктів.

