14 українських IT-компаній створили саморегулівну організацію у cфері штучного інтелекту
14 українських IT-компаній підписали меморандум про створення саморегулівної організації у cфері штучного інтелекту. Учасники розроблятимуть продукти з дотриманням принципів безпечного використання ШІ, проголошених у Добровільному кодексі поведінки. Про це повідомив Центр демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ).
Серед учасників організації:
- Grammarly — засновник асистента на основі ШІ, який допомагає покращувати комунікацію англійською мовою та продуктивність;
- MacPaw — IT-компанія, яка розробляє і поширює інноваційне програмне забезпечення для macOS та iOS;
- LetsData — стартап, що за допомогою ШІ виявляє та аналізує загрозливі інформаційні кампанії в медіапросторі;
- DroneUA — група компаній, що є міжнародним системним інтегратором безпілотних рішень, робототехніки та систем енергонезалежності;
- WINSTARS.AI — R&D-центр для розвитку ШІ в Україні, який створює персоналізовані ШІ-рішення для бізнесів;
- Gametree.me — розробник застосунку для пошуку геймерів для спільної гри;
- YouScan.io — розробник платформи для аналітики соціальних медіа на базі ШІ;
- EVE.calls — компанія, яка спеціалізується на розробках у сфері голосових технологій та розмовного ШІ;
- Valtech — міжнародна сервісна компанія, що надає комплексні цифрові рішення для глобальних бізнесів;
- ЛУН — продуктова IT-компанія, що розробляє PropTech-платформи для пошуку оренди та купівлі житла;
- Yieldy — компанія, що займається розробкою програмного забезпечення і впровадженням ШІ-рішень у бізнес-процеси;
- SoftServe — компанія, що займається розробкою програмного забезпечення і консалтингом у сфері цифрових технологій;
- Uklon сервіс виклику авто, що впроваджує технології ШІ для покращення якості обслуговування;
- Preply — міжнародна освітня онлайн-платформа, яка допомагає учням знаходити репетиторів для дистанційного навчання.
Компанії зобов’язуються щороку або частіше подавати звіт, який вони розробили спільно з Мінцифрою, Центром демократії та верховенства права й Асоціацією IT Ukraine, з описом своєї інтеграції етичних принципів у розробку, впровадження та використання ШІ.
Учасники самостійно контролюватимуть дотримання принципів використання ШІ. Їм допомагатимуть ЦЕДЕМ та IT Ukraine, які увійшли до Секретаріату організації.
Ознайомитися з текстом Меморандуму можна за посиланням. До організації також можуть приєднатися інші компанії, якщо вони відповідатимуть критеріям, визначеним у Меморандумі. Із запитаннями про приєднання, отримання Меморандуму, Кодексу чи шаблону звіту потрібно звертатися на електронну адресу ai.sro@cedem.org.ua.
Нагадаємо, 14 січня уряд затвердив Стратегію цифрового розвитку інновацій України (WINWIN) до 2030 року, яка визначає візію України як країни інновацій та окреслює ключові напрями, принципи, цілі й завдання державної політики у сфері цифрового розвитку інноваційної діяльності.
4 лютого в Україні започаткував діяльність WINWIN AI Center of Excellence — перший у Європі центр для комплексної інтеграції ШІ в державному секторі. На його базі міжнародні та українські технокомпанії розроблятимуть ШІ-рішення, які інтегруватимуть у державному секторі, сферах оборони, медицини, освіти та бізнесу.
Наприкінці березня WINWIN AI Center of Excellence при Мінцифрі разом з бізнесом та ШI-спільнотою почали створювати національну велику мовну модель (LLM). Вона стане основою для появи чатботів та ШІ-асистентів для держави й бізнесу, що покращить послуги для користувачів і підвищить ефективність організацій.
У квітні Мінцифра представила первинне бачення розвитку сфери штучного інтелекту в Україні. Майданчиком для тестування й масштабування технологій має стати WINWIN AI Center of Excellence.
У травні Україна підписала Рамкову конвенцію Ради Європи про штучний інтелект, права людини, демократію та верховенство права.
Фото: Unsplash
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.

