У Києві шукають альтернативні шляхи збільшення кількості укриттів
У Києві шукають альтернативні шляхи збільшення кількості укриттів

У Києві шукають альтернативні шляхи збільшення кількості укриттів

У Києві всі підземні приміщення, які потенційно можуть використовуватися як укриття, мають виконувати саме цю функцію.

Про це заявив начальник Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко в інтерв'ю Укрінформу.

Ткаченко зазначив, що нинішній фонд укриттів у Києві недостатній і його потрібно нарощувати. Проте це складне завдання, враховуючи щільну та хаотичну забудову міста, яка формувалася десятиліттями.

"Однак ми шукаємо альтернативні шляхи. Один із них – залучення наявних підземних приміщень, які ще не включені до офіційного фонду захисних споруд цивільного захисту: це паркінги, підвали, технічні приміщення. Їх треба досліджувати, ставити на облік, пристосовувати до вимог", - пояснив глава КМВА.

Проблема з приватними об'єктами

Начальник КМВА зауважив, що якщо об'єкт перебуває у приватній власності і власник не бажає вносити його до реєстру захисних споруд – вплинути на нього неможливо. Тому багато приватних паркінгів формально не входять до системи укриттів і фактично ними можуть користуватися лише мешканці відповідних будинків.

"Якщо об'єкт внесений до мапи укриттів, він має бути відкритим для всіх – будь-хто має право знайти там захист під час повітряної тривоги. Але ми регулярно отримуємо сигнали про недопуск громадян до таких укриттів. Щодня з цим працюємо", - додав Ткаченко.

Заява керівника столичної військової адміністрації підкреслює актуальність проблеми забезпечення киян достатньою кількістю укриттів в умовах продовження російської агресії. Залучення всіх можливих підземних приміщень може значно покращити захищеність мешканців міста під час повітряних тривог.

Джерело матеріала
loader
loader