На Київщині зупинили незаконний видобуток піску, який міг спричинити екологічну катастрофу
На Київщині зупинили незаконний видобуток піску, який міг спричинити екологічну катастрофу

На Київщині зупинили незаконний видобуток піску, який міг спричинити екологічну катастрофу

У селі Бобриця Київської області правоохоронці зупинили незаконний видобуток піску, який міг спричинити екологічну катастрофу.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Офіс генерального прокурора.

Документування у кримінальному провадженні про незаконний видобуток піску на земельних ділянках сільськогосподарського призначення у селі Бобриця Київської області розпочалось у 2023 році.

На Київщині зупинили незаконний видобуток піску, який міг спричинити екологічну катастрофу - Фото 1

На основі зібраних доказів прокурори Спеціалізованої екологічної прокуратури ОГП спільно з Головним слідчим управлінням та Національною поліцією провели обшуки, огляди із залученням спецтехніки і зупинили протизаконну діяльність.

Встановлено, що ділянка площею 5,5 га перебуває у приватній власності з 2018 року. Виявлена під час обшуку чорнова документація фактично підтверджує, що незаконний видобуток і продаж піску проводився тривалий час, що могло спричинити екологічну катастрофу.

Триває ряд експертиз щодо виду добутих корисних копалин, а також реальних об’ємів та суми завданої екології шкоди.

Після одержання необхідних висновків особам, які займалися видобутком і продажем піску, оголосять про підозру, будуть вжиті заходи до відшкодування завданих збитків.

На Київщині зупинили незаконний видобуток піску, який міг спричинити екологічну катастрофу - Фото 2

Досудове розслідування за ч. 3 ст. 240 (незаконне видобування корисних копалин загальнодержавного значення, вчинене групою осіб за попередньою змовою) Кримінального кодексу України триває, проводяться всі необхідні слідчі дії.

Як зауважили у Національні поліції, унаслідок протиправних робіт утворилася штучна водойма площею понад 3 гектари та глибиною до 6 метрів — це еквівалент площі чотирьох футбольних полів і висоти двоповерхового будинку.

Така водойма створила реальну загрозу порушення природного гідрологічного режиму річки Ірпінь.

«У разі злиття ставка з нею існував високий ризик підтоплення прибережних територій, забруднення води техногенними відходами, руйнування берегів, доріг, дамб і мостів. Завдяки своєчасному втручанню правоохоронців вдалося запобігти ймовірній екологічній катастрофі», - наголосили у поліції.

Поліцейські встановили організатора протиправної схеми — власника фермерського господарства й орендаря низки земельних ділянок, який залучив до незаконної діяльності батька, брата та інших близьких родичів.

Орендовані ним ділянки офіційно мали сільськогосподарське призначення, однак замість ведення господарства зловмисники облаштували нелегальний видобуток піску за допомогою земснаряда.

Як повідомляв Укрінформ, у Вінницькій області злочинну групу судитимуть занезаконний видобуток вапняку.

Теги за темою
Екологія
Джерело матеріала
loader