/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2F9677a1280c3d1670e48d4e48c050b2d6.jpg)
Трансплантація під обстрілами: під час атаки Києва лікарі пересадили органи трьом дітям
ЛІкарі / © pixabay.com
У Національній дитячій спеціалізованій лікарні «Охматдит» вперше в історії медики провели трансплантацію органів від дитини після фіксації смерті головного мозку. Донором стала 4-річна дівчинка з Житомирщини, яка померла в ніч на 10 липня. Попри повітряну тривогу та обстріли Києва, лікарі змогли врятувати життя трьох інших дітей.
Про це йдеться у повідомленні НДСЛ Охматдит у Facebook.
«Це історія про людяність, силу батьківського рішення та медицину, яка не здається навіть під вибухами», — повідомили в «Охматдиті».
Героїчне рішення батьків
Коли консиліум лікарів констатував смерть мозку дівчинки, фахівці разом із психологами провели складну і дуже делікатну розмову з родиною. Вперше в «Охматдиті» вдалося отримати згоду батьків на посмертне донорство органів. Це дало шанс на життя одразу трьом важкохворим дітям.
Як рятували життя
Після згоди родини почалася термінова робота медиків спільно з Українським центром трансплант-координації. Лікарі в умовах обстрілу організували логістику, підібрали реципієнтів і провели трансплантації.
Реципієнтів визначила Єдина державна інформаційна система трансплантації (ЄДІСТ):
-
16-річна дівчина з хворобою Вільсона-Коновалова, яка мала перший статус екстренності й перебувала в реанімації, отримала печінку.
-
14-річний хлопчик, який понад сім місяців жив на діалізі, отримав нирки.
-
12-річній дівчинці з критичним станом у Інституті серця МОЗ пересадили серце.
Операції тривали понад 13 годин
Попри прольоти дронів, вибухи та сирени, лікарі не припинили операцій. Адже кожна хвилина була критично важливою — чим швидше органи пересаджуються, тим вищі шанси на успіх.
«Я щиро вдячний батькам за розуміння того, що їхнє рішення подарувало шанс на життя трьом дітям. Це вперше, коли в „Охматдиті“ відбулося і діагностування смерті мозку, і забір органів, і сама трансплантація», — наголосив трансплантолог Олег Годік.

