/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F131%2Ffe59443102ab589f877638cb903a6f88.jpg)
Чому КДБ в СРСР популяризувало тризуб та прапор України - історик розкрив секрет
Про що йдеться у матеріалі:
Багато українців досі вважають, що символинаціональної ідентичності були суворо заборонені в СРСР, однак, як виявляється, радянські спецслужби самі активно поширювали зображення тризуба й синьо-жовтого прапора — але з цілком конкретною метою. Про це у відео на YouTube розповів український історик, голова Інституту національної пам’яті Олександр Алфьоров.
Главредз'ясував, чому та як КДБ популяризовувало українську символіку.
Як КДБ впливало на журнал "Перець"
"В Україні під час совєцької окупації виходив найпопулярніший гумористичний журнал "Перець", в якому КДБшники замовляли карикатури на українських буржуазних націоналістів", — розповідає історик.
Ці карикатури зображали українських націоналістів у вигляді вовків, але разом із цим — використовували заборонену українську символіку: жовто-блакитні прапори, тризуби, антикомуністичні гасла.
"Разом з тим, звісно, всі ці тризуби, синьо-жовті прапори, вони на підсвідомому рівні впливали на українців, які навіть не знали, що є там рух дисидентів, українська гельсінська спілка, не знали історії боротьби українського народу", — наголошує Алфьоров.
Дивіться відео про те, як КДБ популяризовувало тризуб:
За словами історика, це був парадокс радянської пропаганди, адже намагаючись висміяти український національний рух, КДБ мимоволі сприяло його популяризації.
"Багато українських, совєцьких людей розуміли, що десь там за кордоном є люди, які живуть, очевидно, непогано і мріють про відновлення української незалежності. І оця символіка – синьо-жовті прапори, тризуби – вони саме з "Перця" потрапляли до голів наших", — підсумував Алфьоров.
Вам також може бути цікаво:
Про персону: Олександр Алфьоров
Олександр Анатолійович Алфьоров (нар. 30 листопада 1983, Київ) — український історик, радіоведучий, громадський та політичний діяч, кандидат історичних наук, науковий співробітник Інституту історії України НАН України, Голова Інституту національної пам’яті України, майор запасу ЗСУ, передає Вікіпедія.

