Науковці навчились добувати «зелений» аміак із повітря
Науковці навчились добувати «зелений» аміак із повітря

Науковці навчились добувати «зелений» аміак із повітря

Науковці навчились добувати «зелений» аміак із повітря

Дослідники Сіднейського університету (Австралія) використали штучну блискавку для розробки ефективнішого методу виробництва аміаку, який є основним інгредієнтом добрив, необхідних для виробництва продуктів харчування.

Про повідомляє пресслужба університету.

Зазначається, що команда науковців успішно розробила простіший метод отримання аміаку (NH3) у газоподібній формі. Попередні зусилля інших лабораторій призводили до отримання аміаку в розчині (амоній, NH4+), що вимагає більше енергії та процесів для перетворення його на кінцевий газоподібний продукт.

Фахівці нагадали, що поточний метод виробництва аміаку (процес Габера-Боша) має значні кліматичні витрати, залишаючи величезний вуглецевий слід. Наразі цей метод забезпечує 90% світового виробництва аміаку.

«Виробництво аміаку вимагає централізованого виробництва та транспортування продукту на великі відстані. Нам потрібен недорогий, децентралізований та масштабований «зелений» аміак»», — сказав провідний дослідник, професор П. Дж. Каллен зі Школи хімічної та біомолекулярної інженерії Сіднейського університету та Інституту чистого нульового викиду. Його команда працює над виробництвом «зеленого» аміаку вже шість років.

«У цьому дослідженні ми успішно розробили метод, який дозволяє перетворювати повітря на аміак у газоподібній формі за допомогою електрики. Це величезний крок до досягнення наших цілей», — додав він.

Новий метод команди професора Каллена для отримання аміаку працює, використовуючи силу плазми, шляхом електризації або збудження повітря. Потім ці збуджені молекули передаються до мембранного електролізера для перетворення на аміак.

Зараз команда працює над тим, щоб зробити цей метод більш енергоефективним і конкурентоспроможним.

Джерело матеріала
loader
loader