Вчені підтвердили, що 99,99% земного золота знаходиться у ядрі планети
Вчені підтвердили, що 99,99% земного золота знаходиться у ядрі планети

Вчені підтвердили, що 99,99% земного золота знаходиться у ядрі планети

Дослідники з Геттінгенського університету виявили, що переважна більшість золота Землі — 99,999% — зосереджена у її ядрі. Згідно з науковими даними, якби це золото було розподілено на поверхні планети, воно утворило б шар завтовшки близько 0,46 метра. Відкриття було зроблено після вивчення океанічних базальтів та пікритових порід, зібраних на Гавайських островах, острові Баффінова Земля, Галапагоських островах та острові Реюньйон. Аналізуючи зразки, вчені виявили аномальне співвідношення ізотопів рутенію, зокрема підвищений вміст ізотопу Ru103.

Ця аномалія свідчить про те, що досліджувані породи сформувалися межі між ядром і мантією Землі. Рутеній, як і золото, відноситься до сидерофільних (залізолюбних) елементів, які мають тенденцію поєднуватися із залізом – основним компонентом земного ядра.

Дослідження також показало, що важкі метали не залишаються повністю ізольованими у ядрі. Вони повільно переміщаються вгору через мантійні потоки і зрештою можуть досягати земної кори через вулканічну активність. Цей процес, однак, займає сотні мільйонів років. Для порівняння, все здобуте людством золото (близько 216 000 тонн) становить лише незначну частку загальних запасів планети. Якби зібрати все це золото разом, вийшов би куб зі стороною приблизно 22 метри.

Дослідники відзначають, що крім Землі, значні запаси дорогоцінних металів можуть утримуватися в астероїдах, таких як Психея, які є залишками формування Сонячної системи. Якщо підтвердиться наявність золота та інших цінних металів на Психеї, то її потенційна вартість може досягати $10 000 квадрильйонів. Це відкриття має значення для розуміння геологічних процесів формування родовищ дорогоцінних металів і може вплинути на майбутні стратегії видобутку ресурсів як на Землі, так і в космосі. Джерело

Це теж варте вашої уваги -  Вчені розкрили вогняну таємницю формування континентів Землі
Джерело матеріала
loader