Астрономи побачили, що роблять зірки, які вмирають перед вибухом наднової
Астрономи побачили, що роблять зірки, які вмирають перед вибухом наднової

Астрономи побачили, що роблять зірки, які вмирають перед вибухом наднової

Нові знімки телескопа Джеймса Вебба показали рідкісне видовище вмираючих зірок. Вони загортаються в саван із газу перед тим, як вибухнути в наднові.

Такі стародавні зірки вчені називають зірками Вольфа-Райє, їх було відкрито ще 160 років тому двома астрономами Шарлем Вольфом і Жоржем Райє в Паризькій обсерваторії, пише Futurism.

Головна особливість цих стародавніх зірок полягає в тому, що вони оточені "саваном" з космічного пилу і газу, який врешті-решт розлетиться під час вибуху наднової і закладе основу для нового покоління зірок.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

За слова астрономів, ці зірки вже спалили більшу частину свого водню. Керівник групи з Університету аеронавтики Ембрі-Ріддла у Флориді Ноель Річардсон каже, що саме вигоряння водню свідчить про те, що спостережувані зірки вигорають. У цьому процесі із зоряної системи викидаються потужні вітри, приблизно один раз на 8 років. Саме це і створює концентричні кільця навколо зірок, які схожі на савани.

Попри те, що астрономи знають про існування таких зоряних систем уже майже два століття, їхні савани спостерігалися лише одного разу в історії. Телескоп Вебб зробив перше зображення пилової завіси навколо WR-140 — старіючої подвійної зоряної системи, що старіє і розташована приблизно за 5 тис. світлових років від Землі в сузір'ї Лебедя.

У заяві університету йдеться про те, що таке відкриття Річардсон доводить, що інші зірки Вольфа-Райє також утворюють чудові пилові завіси в порожнечі космосу. Це також робить свій внесок у розуміння всього життєвого циклу зірок.

"Куди дівається цей пил? Ми хочемо точно дізнатися його хімічний склад. Для цього нам потрібно отримати спектри, щоб визначити конкретний склад зерен — фізичні властивості — і отримати уявлення про хімічний склад міжзоряного середовища", — каже астроном із лабораторії NOIRLab Національного наукового фонду в Тусоні Раян Лау.

Нагадаємо, життя на Землі з'явилося завдяки іншій зірці, а не Сонцю. Згідно з новим дослідженням, так звана зірка-порушник могла доставити в Сонячну систему елементи, які сприяли появі життя на нашій планеті.

Теги за темою
Космос
Джерело матеріала
loader
loader