/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2Fbbcabe90e6ef0522fa4fcca7afccb549.jpg)
Може навіть загорітися: як захистити смартфон від перегріву в спеку
У літню пору смартфон починає грітися навіть під час звичайного користування. Це нерідко впливає на швидкість його роботи, а часом призводить до серйозних поломок – інколи пристрій може навіть загорітися.
Експерти ж попереджають, що в спеку ґаджетам потрібен особливий захист. Тому OBOZ.UA розповідає про кілька способів, як вберегти смартфон від перегріву влітку.
1. Не залишайте смартфон під прямим сонцем
Під впливом прямих променів (на сонячному підвіконні, в авто або на пляжі) температура корпусу смартфона може швидко сягнути критичних значень. Навіть кілька хвилин під сонцем можуть вивести пристрій із ладу.
Щоб уникнути цього, тримайте телефон у тіні або накривайте тканиною. Якщо перебуваєте на вулиці, покладіть ґаджет у рюкзак чи сумку.
2. Зменшіть яскравість екрана й вимкніть зайве
Яскравий дисплей, активна передача даних, GPS-навігація, Bluetooth, ігри чи відео – все це навантажує процесор, що призводить до нагрівання. Чим інтенсивніше використовується ресурс смартфона, тим гарячішим він стає.
У спеку краще зменшити яскравість екрана вручну й закрити всі непотрібні застосунки. Натомість можна ввімкнути режим енергозбереження або авіарежим, якщо немає потреби в мережі.
3. Не використовуйте смартфон під час заряджання
Заряджання – це природне джерело тепла, особливо в спекотну погоду. А якщо в цей час ще й дивитися відео або грати в ігри на телефоні, температура акумулятора може перевищити норму.
Тому заряджайте смартфон у прохолодному приміщенні й уникайте одночасного використання.
4. Охолоджуйте правильно
У спеку не варто класти смартфон у холодильник або біля кондиціонера з прямим потоком холодного повітря, адже через перепад температур може з’явитися конденсат, який пошкодить електроніку.
Достатньо покласти пристрій у тінь або біля вентилятора. Якщо він сильно нагрівся – зніміть чохол та дайте смартфону "відпочити".
5. Бутьте уважними до сигналу й чохла
Якщо сигнал мобільної мережі слабкий, смартфон працює в посиленому режимі, намагаючись "дотягнутися" до вежі. Це теж сприяє його нагріванню. Крім того, деякі чохли (особливо товсті силіконові або пластикові) можуть затримувати тепло всередині.
За можливості, користуйтеся Wi-Fi, а в зонах із поганим сигналом – вмикайте авіарежим. У спеку знімайте чохол, особливо під час заряджання.
Так, якщо не захищати смартфон від спеки, це може призвести до зменшення ємності акумулятора (в окремих випадках є навіть ризик його займання), зниження продуктивності роботи пристрою, появи "плям" на екрані тощо.
Отож, хоч літо й не найкращий сезон для електроніки, дотримуючись простих правил, цілком можна вберегти свій смартфон та уникнути дорогого ремонту. І найкращий захист – це увага до тих умов, у яких працює ваш пристрій.

