/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F53%2F84170704ba357d2351787f06e66511e9.jpg)
Створено новий матеріал для охолодження будинків: допоможе заощадити 15 800 кіловат-годин на рік
Вчені створили понад 1500 унікальних матеріалів, які можуть контролювати випромінювання тепла. Це, своєю чергою, забезпечує більш високу точність нагріву та охолодження будівель, що забезпечує кращу енергоефективність.
"Наша платформа машинного навчання являє собою значний крок уперед у розробці теплових метовипромінювачів. Автоматизуючи процес і розширюючи простір для проектування, ми можемо створювати матеріали з чудовими характеристиками, які раніше були немислимими", — говорить співкерівник дослідження, професор кафедри машинобудування ім. Вокера Інженерної школи Кокрелла Юебін Чжен. Вокера Інженерної школи Кокрелла Юебін Чжен, пише SciTechDaily.
У рамках експерименту команда вчених створила чотири зразки матеріалів, щоб протестувати їхні характеристики. Одним із цих матеріалів покрили дах будинку, порівнюючи результати зі звичайними білими і сірими фарбами. Через 4 години на полуденному сонці, дах із метовипромінювачем був у середньому на 5-20 градусів за Цельсієм холоднішим, ніж інші дахи у випробуваннях.
У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найцікавіші новини зі світу науки!
Дослідники взяли за основу ці показники і підрахували, що таке охолодження може заощадити близько 15 800 кіловат-годин на рік у багатоквартирному будинку. За умови, що цей будинок розташовуватиметься в таких спекотних містах, як Ріо-де-Жанейро або Бангкок. Наприклад, звичайний кондиціонер споживає близько 1500 кіловат-годин на рік.
За словами авторів дослідження, застосування їхньої розробки може виходити далеко за рамки простої економії електроенергії. Команда створила цілих 7 видів метавипромінювачів, які були адаптовані під певні функції.
Такі матеріали не тільки можуть відбивати сонячне світло від житлової забудови, а й відводити тепло на заданих довжинах хвиль. Це може знизити температуру в містах зі щільною бетонною забудовою і невеликою площею зелених насаджень.
Технологію також можна застосовувати в космосі, щоб знижувати температуру космічних апаратів.
Крім цього метавипромінювачі можуть стати частиною нашого щоденного вжитку. Наприклад, їх можна використовувати у створенні текстилю, який стане в пригоді для пошиття охолоджувального одягу або уніформ. Також його можна використовувати в автомобілях, щоб салон не так сильно розігрівався на сонці.
Зазвичай процес виготовлення таких матеріалів є трудомістким, що перешкоджає їх більш широкому застосуванню.
"Традиційно розробка таких матеріалів була повільною і трудомісткою, і в її основі лежав метод проб і помилок. Цей підхід часто призводить до неоптимальних конструкцій і обмежує можливості створення матеріалів з необхідними для ефективності властивостями. Машинне навчання, можливо, не є розв'язанням усіх проблем, але унікальні спектральні вимоги до управління тепловим режимом роблять його особливо придатним для розроблення високопродуктивних теплових випромінювачів", — каже Чжен.
Нагадаємо, вчені розповіли, як зміниться світ до 2050 року і скільки заплатять люди. Планета невблаганно нагрівається і це впливає на всі сфери життя Землі — вчені розповіли, як зміниться звичний нам світ у найближчі 30 років.

