50 дней на захват Украины: в чем подвох "ультиматума Трампа" для Путина
50 дней на захват Украины: в чем подвох "ультиматума Трампа" для Путина

50 дней на захват Украины: в чем подвох "ультиматума Трампа" для Путина

"Ультиматум Трампа" до Росії - це як історія про склянку наполовину повну і наполовину порожню, пише дипломат Валерій Чалий. У ньому є плюси та мінуси, він дає Росії час на літній наступ - але й посилює позиції України та її перспективи

Склянка напівповна чи напівпорожня?

Який набір швидких і дієвих заходів був у розпорядженні?

  1. Максимально швидке введення вторинних "зупиняючих" санкцій (500% тарифів, які зараз перетворилися в більш реалістичні 100%) – не застосовано.
  2. Направлення Україні російських заморожених активів – не застосовано.
  3. Пакет на $300 млн за механізмом PDA (тобто із запасів озброєнь негайним рішенням Президента США і швидке постачання) – не застосовано.
  4. Збільшення в рази планованої військової допомоги Україні за Ініціативою сприяння безпеці України (USAI) в проєкті військового бюджету США на 2025-2026 бюджетні роки (зараз там фігурують цифри – до $500 млн) — не застосовано.
  5. Введення негайно нового пакета персональних санкцій за рішенням Президента США — не застосовано.
  6. Рішуча заява, що "час вийшов – Адміністрація США змінює своє ставлення: більше не посередники, а стають на бік України" – реалізовано частково.
  7. Продаж третім країнам (або коаліції країн) озброєнь з дозволом постачати їх Україні – реалізовано значною мірою.

Типи озброєнь поки не відомі (крім обговорення кількості систем ПРО і боєприпасів до них). Питання по дальніх ракетах (типу JASSM-ER) публічно не обговорюється.

Важливо Нові "Патріоти" для України: чи може ультиматум Трампа подіяти на Путіна

Висновок: росіяни отримали ще майже два місяці (як і випрошував Путін) на захоплення більше територій України. Фінансування війни також продовжиться, зупиняючих санкцій не буде як мінімум ще 50 днів (а це значить фактично – кілька місяців, навіть якщо вони будуть Конгресом введені та підписані Президентом, що малоймовірно). Недобре, що, судячи зі всього – росіяни також про це заздалегідь вже знали.

З позитивного:

  • Адміністрація США хоче позиціонуватися як нейтральна, але Америка "не вийшла з гри". Тепер будуть діяти переважно через коаліцію країн Європи та Канаду (позицію інших країн-партнерів України стосовно закупівлі озброєнь для України потребує уточнення);
  • в закуплених озброєннях можуть бути й ті, що наразі не виробляються в Європі, та крилаті ракети "повітря-земля" більшої дальності;
  • загалом підтверджений стратегічний сигнал США: російські плани контролю над Україною не будуть реалізовані.

Скажімо так: рішення на наступні два місяці мало що змінюють, а далі все ж таки вікно можливостей для виходу з широкомасштабної війни без капітуляції України залишається, навіть вірогідність його використати збільшується.

Автор висловлює особисту думку, яка може не співпадати із позицією редакції. Відповідальність за опубліковані дані в рубриці "Думки" несе автор.

Джерело

Важливо Шах і мат Путіну? Як насправді 17 систем Patriot змінять хід війни в Україні (ексклюзив)
Теги за темою
Володимир Путін
Джерело матеріала
loader