/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F6de417ee71b5856aeca8150c78a08b3a.jpg)
Експертка про репортаж NYT з Курської області: Коли медіа дають слово воєнним злочинцям - це пропаганда
Таку думку висловила медіаекспертка, директорка міжнародних видань Forbes Media Катя Солдак, коментуючи на прохання власкора Укрінформу в Нью-Йорку публікацію в The New York Times журналістки Нанни Гайтманн, яка розмістила маніпулятивний матеріал про наслідки бойових дій у Курській області Росії.
«Після більш як трьох років війни досі бракує розуміння того, що таке відповідальне висвітлення конфліктів за участю непрозорих урядів», - сказала Солдак.
За словами експертки, важко висвітлювати війни, коли одна зі сторін є абсолютно непрозорою, а будь-яка інформація, яка поширюється за її бажанням, є лише інструментом пропаганди.
«Способи отримати бодай якусь неупереджену інформацію існують - через надійні джерела на місцях, - зазначила Солдак. - Але це складна робота, при цьому потрібне критичне мислення справжніх журналістів-розслідувачів, які живуть і дихають пошуком істини, а не прагнуть гострих відчуттів від подорожі з чеченським підрозділом».
Усі розуміють, долала вона, що «якщо Росія дозволяє журналісту приїхати у будь-яку точку на полі бою, то про неупереджене висвітлення подій не може бути й мови».
Зі слів експертки, коли ЗМІ надають «некритичний простір особам, які повторюють кремлівські тези або явно причетні до воєнних злочинів - включаючи вбивства, тортури та участь у фільтраційних операціях Росії на окупованих територіях в Україні - без належного контексту й відповідальності, це не інформує громадськість». Така публікація дезінформує і, що ще гірше, «стає інструментом пропаганди», долала Солдак.
У матеріалі Гайтманн вказано, що вона шість днів провела у прифронтових районах Курщини, де її супроводжували бойовики «Ахмату».
Речник МЗС України Георгій Тихий відреагував на публікацію у соцмережі Х так: «Той, хто в NYT вирішив, що це розумно - писати разом з російськими військовими злочинцями, ухвалив найдурніше рішення. Це не баланс і не «інша сторона історії». Це просто - дозволити російській пропаганді ввести аудиторію в оману. Сумно бачити, як маніпуляції рівня Дюранті (журналіста, який заперечував Голодомор - ред.) повертаються в NYT».
Фото надане Катею Солдак
