Китай запустив на свою космічну станцію вантажний корабель із припасами для тайконавтів
Китай запустив на свою космічну станцію вантажний корабель із припасами для тайконавтів

Китай запустив на свою космічну станцію вантажний корабель із припасами для тайконавтів

Китай у вівторок вранці запустив вантажний космічний корабель «Тяньчжоу-9» для доставки припасів своїм астронавтам, які перебувають на борту орбітальної космічної станції «Тяньгун».

Про це повідомляє центральне телебачення країни CCTV, передає Укрінформ.

У космос корабель вивела ракета-носій «Чанчжен-7 Y10» (Long March-7 Y10), яка стартувала з космодрому Веньчан у південній острівній провінції Хайнань о 5:34 за місцевим часом (0:34 за Києвом).

Приблизно через 10 хвилин після старту «Тяньчжоу-9» відокремився від ракети, вийшов на визначену орбіту та невдовзі розгорнув сонячні панелі, взявши курс на орбітальну станцію.

Китай запустив на свою космічну станцію вантажний корабель із припасами для тайконавтів - Фото 1

Повідомляється, що «Тяньчжоу-9» завантажений необхідними припасами для астронавтів місії «Шеньчжоу-20», які зараз перебувають на космічній станції, а також паливом та обладнанням для запланованих експериментів і випробувань. Зокрема, на борту корабля більше 1,5 тонни їжі, зокрема майже 30 нових космічних страв, завдяки чому загальна їх кількість перевищила 190.

Трохи більше, ніж за три години після старту, о 8:52 ранку (3:52 за київським часом), «Тяньчжоу-9» успішно пристикувався до основного модуля станції «Тяньгун».

Китай запустив на свою космічну станцію вантажний корабель із припасами для тайконавтів - Фото 2

Після перевірки параметрів «Тяньчжоу-9» та стану стикувального порту члени екіпажу «Шеньчжоу-20» увійдуть у вантажний корабель та перевезуть корисні навантаження на орбітальну станцію.

Ця місія є четвертим вантажним польотом із поповнення запасів у рамках пілотованої космічної програми Китаю, а також 584-м польотом ракет серії «Чанчжен».

Як повідомляв Укрінформ, компанія SpaceX у неділю, 13 липня, запустила неназваний супутник на геостаціонарну перехідну орбіту.

Теги за темою
Китай Космос
Джерело матеріала
loader