Танкових дуелей не буде? Аналітики пояснили, як змінилася роль бронетехніки на полі бою
Танкових дуелей не буде? Аналітики пояснили, як змінилася роль бронетехніки на полі бою

Танкових дуелей не буде? Аналітики пояснили, як змінилася роль бронетехніки на полі бою

Ще 2022 року таки втратили свою першочергову функцію

Зміна формату війни і активне застосування дронів на полі бою зовсім не означає, що зникнуть класичні сухопутні операції чи контактні стрілецькі бої. Крім того, було б помилкою стверджувати, що вся броньована техніка цілковито втратить свою актуальність.

Про це в розмові з "Телеграфом" розповів військовий аналітик, ветеран російсько-української війни та майор запасу Олексій Гетьман.

Більше читайте у публікації: "Дронова революція" під питанням: чому нова зброя на полі бою не стане єдиним рішенням".

Твердження, що у війні не буває абсолютно марної зброї чи способів ураження, підтверджує й військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко.

"Вся техніка — це частина комплексу засобів. Питання в тому, як правильно її використовувати. Ось, наприклад, танки. Часто можна почути, що танки вже у минулому і не мають сенсу, але це не так. Їх просто потрібно адаптувати до сучасних умов бою. І я не маю на увазі те, як це роблять росіяни, коли перетворюють танки (намагаючись убезпечити їх від ударів FPV-дронів — Ред.) на якісь сараї або ангари", — говорить він "Телеграфу".

"Фактично, танки ще у 2022 році втратили свою першочергову функцію. Іноді цивільні уявляють танковий бій як дуель: машини виїжджають назустріч одна одній, і перемагає той, хто має кращу броню, точність, дальність пострілу чи систему управління вогнем. Утім, прямих танкових боїв лічені випадки", — підкреслює Коваленко.

Якщо переглянути всі епізоди застосування танків, то можна переконатися, що лише у 5% випадків вони використовувалися для прямої атаки. Переважно ж вони забезпечують вогневу підтримку — діють як заміна артилерії.

"Серед військових засобів, які поступово відходять на другий план, є протитанкові ракетні комплекси, такі як Javelin, NLAW та український "Стугна-П". У 2022 році вони відігравали надзвичайно важливу роль, але зараз їх дедалі більше витісняють FPV-дрони. Але це не означає, що ПТРК уже нікуди не годяться. Вони все ще ефективні у поєднанні з іншими засобами", — вважає Олександр Коваленко.

Нагадаємо, командир безпілотного полку "Ахілес" Юрій Федоренко розповів "Телеграфу", коли ЗСУ битимуть ворога "роями" дронів.

Джерело матеріала
loader
loader