/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F250%2Fdfb1b60fd56230581d8ba5b04ee1b834.jpg)
Більш як 145 тисяч силовиків-пенсіонерів не мобілізовані – Мінсоцполітики
Кожен четвертий серед пенсіонерів силових структур має призовний вік, проте не бере участі в обороні країни.
Зараз в Україні проживає близько 145,2 тисячі чоловіків до 60 років, які не залучені до військової служби, не працюють і не мають офіційно встановленої інвалідності. Про це видання Економічна правда з посиланням на дані Мінсоцполітики.
Ці громадяни належать до категорії пенсіонерів силових структур, які отримують виплати за вислугу років. Пенсійне забезпечення цієї групи буде переглянуто, йдеться в матеріалі ЗМІ.
За даними Мінсоцполітики, загалом в Україні таких пенсіонерів налічується понад 635 тисяч осіб, а середній вік виходу на пенсію серед них становить 51 рік. При цьому майже чверть із них – чоловіки призовного віку, які зараз не беруть участі в обороні країни.
Система спеціального пенсійного забезпечення для військових і силовиків була запроваджена ще до початку повномасштабного вторгнення Росії. Вона включає особливу формулу розрахунку виплат (до 70% від рівня грошового забезпечення на аналогічній посаді) і право на достроковий вихід на пенсію. Зокрема, деякі працівники можуть піти на заслужений відпочинок вже у віці від 45 років за умови 25 років служби.
Проте чинне законодавство все ще не враховує участь у бойових діях як ключовий критерій для отримання пільг, орієнтуючись передусім на професійний стаж. Це створює певні нерівності, оскільки військовослужбовці, мобілізовані для участі у війні, практично не мають пенсійних переваг порівняно з кадровими військовими. Єдиним винятком для них є право на вихід на пенсію на п’ять років раніше.
Кабінет Міністрів вже працює над вирішенням цієї проблеми. Уряд планує внести законодавчі зміни, які закріплять пільги для учасників бойових дій. Це повинно зробити систему пенсійного забезпечення справедливішою для тих, хто реально захищає країну на фронті.
Раніше повідомляли про перевірку 348 прокурорів з інвалідністю, яку ініціював офіс Генерального прокурора.
Нагадаємо, двох прокурорів та двох медиків МСЕК підозрюють у шахрайстві з отриманням інвалідності. Це призвело до незаконного заволодіння пенсійними виплатами на суму понад 1,4 млн грн.

