Китай розкритикував погрози президента США Дональда Трампа запровадити мита проти торговельних партнерів РФ, якщо Москва протягом 50 днів не погодиться на припинення вогню у війні проти України, повідомляє DW.
"Китай рішуче виступає проти всіх незаконних односторонніх санкцій …У тарифній війні немає переможців, а примус і тиск не вирішать проблем", — заявив у вівторок, 15 липня, представник МЗС Китаю Лінь Цзянь, додавши, що позиція Пекіна стосовно війни РФ проти України “була і залишається чіткою та послідовною”.
“Ми завжди вважали, що діалог та переговори є єдиним життєздатним рішенням для української кризи", — сказав він.
Вважається, що найбільшим торговим партнером РФ наразі є Китай. За підрахунками аналітичного центру Bruegel, річний обсяг імпорту та експорту між двома країнами становить майже $240 млрд. На Китай припадає 48% всього торговельного обороту Росії.
За даними Bruegel, другим за величиною торговим партнером РФ, імовірно, є ЄС. Експерти оцінюють, що обсяг торгівлі між Москвою та ЄС може досягати 14% від загального торгового обороту РФ ($71 млрд). На третьому місці у списку російський торговельних партнерів — Індія з обсягом торгівлі у $68 млрд доларів, а на четвертому — Туреччина.
У понеділок, 14 липня, Трамп пригрозив запровадити вторинні тарифи у 100% проти торговельних партнерів РФ, якщо протягом найближчих 50 днів Росія не погодиться на перемир'я у війні проти України. Тоді ж глава Білого дому оголосив про угоду, згідно з якою європейські союзники купуватимуть у США зброю для подальшої її передачі Україні.
Китай став ключовою опорою для Росії на тлі війни проти України й тиску з боку Заходу: Пекін та Москва розширили економічну співпрацю та дипломатичні контакти, а стратегічне партнерство двох країн лише зміцнилося. Китай постачає Росії запчастини, обладнання, сировину, необхідні для роботи російського ВПК, надає порти для логістики, при цьому публічно намагається створювати видимість нейтралітету.
ЗМІ писали, що Китай пообіцяв зміцнити підтримку Росії після нових погроз Трампа. Пекін не може дозволити собі поразку РФ у війні проти України, оскільки в такому разі США можуть зосередити всю свою увагу на Китаї.
Про те, як Пекін обрав роль тихого ляльковода й одночасно партнера, постачальника, посередника і спостерігача — в аналітичній статті “Що насправді вигідно Китаю: вічна війна в Україні чи слабка Росія?” розповідав Сергій Корсунський.