/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F4c1fa0f4ae5893e71e9b188ea22a784a.jpg)
Рада ухвалила за основу законопроєкт про статус депутата-засновника державної незалежності України
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
Законодавчу ініціативу №6493 підтримали 292 народні депутати.
Метою ухвалення законопроєкту є вшанування народних депутатів – засновників державної незалежності України та визначення їх правового статусу.
Зазначається, що народним депутатом – засновником державної незалежності України є народний депутат України, який проголосив Декларацію про державний суверенітет України 16 липня 1990 року та/або схвалив Акт проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року, та/або підтримав Постанову Верховної Ради Української РСР «Про проголошення незалежності України» 24 серпня 1991 року, виступивши засновником державної незалежності України.
Статус засновника не може бути присвоєно/може бути позбавлено особу, яка вчинила дії, спрямовані на ліквідацію незалежності України, порушення державного суверенітету, територіальної цілісності, створення загрози національній безпеці, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, скасування чи обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та гарантій їх реалізації.
Пропонується передбачити, аби статус засновника зберігався за особою довічно, а особі видавалися посвідчення та нагрудний знак.
Законотворці пропонують передбачити право засновника бути присутнім на засіданнях Верховної Ради та інших органів влади, відвідувати державні установи, звертатися до органів влади у разі загроз національній безпеці, бути прийнятим керівництвом держави та отримати дипломатичний паспорт для офіційних поїздок. Також такій особі може бути призначено довічне грошове утримання, порядок і розмір якого визначає Кабінет міністрів України.
У разі смерті засновника Верховна РадаУкраїни, місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування зможуть надавати необхідну допомогу в похованні особи. Могила та надгробок засновника за бажанням його родичів облаштовуються з використанням символіки, затвердженої Кабінетом міністрів України.
Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада підтримала відставку Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля. Разом з ним автоматично у відставку пішов увесь уряд.
Фото ілюстративне

