/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F4d92b04f3396d3a01d201e43e81e2312.jpg)
Рада ухвалила закон про виплату ₴15 мільйонів родинам загиблих у полоні військових
Про це повідомив ініціатор законопроєкту, народний депутат від «Слуги народу», член Комітету ВР з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Тарас Тарасенко, передає Укрінформ з посиланням на сайт партії.
За ухвалення в цілому відповідного законопроєкту №13168 проголосували 289 депутатів.
«Сьогодні родини наших загиблих у полоні героїв змушені доводити у судах своє право на допомогу. Вони заслуговують на таку ж підтримку, як і рідні загиблих в бою. Бо полон– це не мир, це продовження війни», – наголосив парламентарій.
Ключова проблема, за словами Тарасенка, полягала в тому, що причину смерті військових, тіла яких повертали з полону, встановлювали українські судмедексперти. І найчастіше вони фіксували загибель від хвороб. Через це родини отримували значно меншу допомогу, ніж за загибель на полі бою.
«Ми знаємо, в яких нелюдських умовах перебувають наші військові у ворожому полоні. Хвороби, поранення, катування: все це може бути причиною їхньої смерті. Але навіть у полоні наші захисники залишаються військовослужбовцями. Тому законопроєкт чітко встановлює, що у разі загибелі військовослужбовця в період дії воєнного стану, незалежно від діагнозу чи причини смерті, родина має право на гарантовану державну допомогу – не менше 15 млн грн», – пояснив народний депутат.
Одноразова грошова допомога призначатиметься також у разі отримання військовослужбовцем поранення, контузії чи травми, якщо вони призвели до часткової втрати працездатності.
«Допомогу зможуть отримати й ті військові, які під час служби зазнали поранень, і через це частково втратили працездатність, навіть якщо їм не встановили інвалідність. Якщо така людина вже звільнена зі служби, вона має право на виплату впродовж року після звільнення», – уточнив Тарасенко.
Народний депутат зазначив, що наразі термін, упродовж якого поранені військові могли подати документи на отримання компенсації, становить лише три місяці.
«Такого терміну на збір документів вкрай мало. Військовослужбовці часто проходять тривале лікування чи реабілітацію. Їм фізично складно оформити документи у такі стислі строки. Як наслідок – втрачають право на виплати або знову змушені звертатися до суду», – зауважив Тарасенко.
Також закон уточнює прив’язку суми виплат до прожиткового мінімуму: він має враховуватись станом на 1 січня того року, в який встановлено інвалідність або інший відповідний статус.
«Ми приводимо законодавство у відповідність до реалій сьогодення, створюємо єдиний підхід до виплат і, найголовніше, забезпечуємо гідне ставлення до наших героїв та їхніх родин», – підсумував Тарасенко.
Як повідомлялося, Верховна Рада 4 червня ухвалила за основу законопроєкт №13168, який усуває правову невизначеність у порядку виплат сім’ям військовослужбовців, які загинули в полоні.

