Рішення ЄСПЛ може спростити розгляд справ Спецтрибуналу та МКС проти Росії - уповноважена Сокоренко
Рішення ЄСПЛ може спростити розгляд справ Спецтрибуналу та МКС проти Росії - уповноважена Сокоренко

Рішення ЄСПЛ може спростити розгляд справ Спецтрибуналу та МКС проти Росії - уповноважена Сокоренко

Рішення Європейського суду з прав людини від 9 липня у справі "Україна та Нідерланди проти Росії" може спростити розгляд кримінальних проваджень Міжнародним кримінальним судом і Спецтрибуналом щодо агресії РФ проти України.

Таку думку висловила уповноважена у справах Європейського суду з прав людини Маргарита Сокоренко у коментарі Укрінформу.

"Чи пришвидшить це рішення розгляд в інших провадженнях, поки складно сказати, але чи спростить у частині доказової бази - безумовно. Це спрощення їх роботи в плані доказовості контексту і доказовості існування цих системних злочинів і порушень прав людини. Це рішення - це саме спрощення роботи інших судових інстанцій", - зазначила Сокоренко.

За її словами, поки що не відомо, чи вдасться пришвидшити розгляд справ у МКС через іншу специфіку роботи з доведенням злочину. Окрім того, невідомо, як швидко буде розглянута справа у Спецтрибуналічерез тривалу процедуру його створення.

"Злочин агресії і права людини, які розглядає Європейський суд, - це трошки різні речі. Тобто в основі там будуть різні правила доказування. Ми тільки два тижні тому підписали в Раді Європи угоду про створення Спецтрибуналу. Тепер наступний етап - фізично створити цей трибунал, набрати персонал, передбачити правила його роботи,.. розгляду справ. Тобто,.. спочатку нам треба створити Спецтрибунал", - наголосила Сокоренко.

Як повідомляв Укрінформ, Велика палата Європейського суду з прав людини у Страсбурзі 9 липня оголосила рішення у міждержавній справі «Україна та Нідерланди проти Росії», в якому визнала численні порушення прав людини з боку держави-агресора.

Справа "Україна та Нідерланди проти Росії" є найбільшою міждержавною справою, що об’єднує одразу чотири заяви. Вона охоплює період із 2014 року до сьогодення і стосується злочинів на окупованих територіях Донецької та Луганської областей. До справи також включені скарги на дії РФ під час повномасштабного вторгнення, що розпочалося 24 лютого 2022 року.

Окрему частину провадження становить заява Нідерландів щодо збиття малайзійського "Боїнга", внаслідок чого загинули всі 298 людей на борту.

Теги за темою
Україна
Джерело матеріала
loader
loader