/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F87a6d143883080bb62babfa3b808a907.jpg)
США і європейські союзники дали Ірану час до кінця серпня для укладення ядерної угоди - Axios
Про це повідомляє Axios з посиланням на поінформовані джерела, передає Укрінформ.
Зазначається, що у разі, якщо домовленості з Тегераном не буде досягнуто до цієї дати, три європейські країни планують ініціювати механізм Snapback, який автоматично відновлює всі санкції Ради безпеки ООН, скасовані у межах ядерної угоди з Іраном 2015 року.
За словами джерел, розмова між Рубіо та його європейськими колегами була спрямована на узгодження підходів до потенційного відновлення санкцій і подальших кроків у ядерній дипломатії з Іраном.
Два джерела Axios повідомили, що найближчими днями й тижнями європейські представники мають намір взаємодіяти з Іраном, аби донести до Тегерана можливість уникнення санкцій, якщо той зробить конкретні кроки для демонстрації мирного характеру своєї ядерної програми.
До таких кроків входять відновлення моніторингу Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), який Іран призупинив після ударів США та Ізраїлю по його ядерних об'єктах. А також вивезення з Ірану приблизно 400 кг урану, збагаченого до 60%, який зберігається на цих об'єктах.
Як зазначається, американські та європейські посадовці розглядають механізм Snapback як інструмент переговорів для тиску на Іран, а також як резервний варіант у разі провалу переговорів.
Процедура активації Snapback триває 30 днів, і європейці хочуть завершити її до жовтня, коли Росія перейме головування в Раді безпеки ООН.
Іран, зі свого боку, заявляє, що повторне запровадження санкцій не має юридичних підстав, і погрожує у відповідь вийти з Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ), повідомляє Axios.
Як повідомляв Укрінформ, у Пентагоні вважають, що здатність Ірану створити ядерну зброю після удару США по його ядерних об'єктах відкинута «ближче до двох років».
Міністр закордонних справ Ірану Аббас Арагчі виключив швидке відновлення переговорів зі Сполученими Штатами щодо ядерної програми.
Фото: sina drakhshani/Unsplsah
