У ISW проаналізували, як Кремль змінив свою тактику щодо України через новий план Трампа
У ISW проаналізували, як Кремль змінив свою тактику щодо України через новий план Трампа

У ISW проаналізували, як Кремль змінив свою тактику щодо України через новий план Трампа

Кремль повторно використовує кілька давніх інформаційних наративів, включно з ядерними погрозами, у нових спробах розсварити Сполучені Штати з Україною та НАТО.

Як передає Укрінформ, про це йдеться у звітіІнституту вивчення війни (ISW).

Аналітики звернули увагу на слова речника Кремля Дмитра Пєскова від 16 липня, який сказав, що «європейці зберігають шалене мілітаристське ставлення до Москви», відповідаючи на запитання щодо зусиль президента США Дональда Трампа, спрямованих на збільшення військової допомоги Україні через країни-члени НАТО.

Пєсков також закликав міжнародне співтовариство чинити тиск на Україну для проведення двосторонніх переговорів з Росією.

Як зауважує ISW, це суперечить закликам Заходу чинити тиск на Росію для проведення змістовних двосторонніх переговорів з метою припинення війни, що, ймовірно, може хибно зобразити Росію як таку, що бажає вести переговори, підриваючи при цьому довіру до України.

Також аналітики вказують на заяву міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова від 15 липня про те, що війна Росії в Україні спрямована на усунення «загроз, які створило НАТО» на кордонах Росії.

«Кремль використовує ті ж самі риторичні лінії, які він постійно використовував протягом усієї війни, щоб стримувати підтримку України з боку Заходу. Але при цьому змістив свою мету із запобігання новій підтримці України на скасування нещодавньої підтримки і розрив США з їхніми трансатлантичними союзниками, ймовірно, у відповідь на нещодавню демонстрацію президентом Трампом відновленої прихильності Сполучених Штатів до озброєння України і підтримки НАТО», - йдеться у звіті.

Крім того, Пєсков 16 липня підтвердив, що всі положення ядерної доктрини РФ, включаючи відповідальність ядерних країн не «підбурювати» неядерні держави, залишаються чинними, і що ядерні держави повинні «відповідати» за «підбурювання» неядерних держав. Аналітики нагадали, що Росія оновила свою ядерну доктрину восени 2024 року, включивши пункт, який передбачає, що країна розглядатиме агресію проти неї з боку неядерної держави за підтримки або участі ядерної держави як спільний напад на Росію, ймовірно, щоб стримати підтримку України Заходом під час критичних політичних дискусій Заходу наприкінці 2024 року.

«Кремль надає пріоритет інформаційним кампаніям, спрямованим на підрив єдності НАТО та розпалювання невдоволення між Сполученими Штатами та їхніми європейськими союзниками, щоб послабити обороноздатність України та досягти своїх давніх воєнних цілей, які рівнозначні капітуляції України», - наголосили у звіті.

Як повідомляв Укрінформ, президент США Дональд Трамп заявив, що дає Росії 50 днів для того, аби укласти угоду про припинення війни в Україні. В іншому разі він пригрозив РФ санкціями.

Фото: АА

Теги за темою
США НАТО Кремль
Джерело матеріала
loader
loader