/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F8157e95b6a77df001d0a5f6833004aab.png)
У Києві лікарю приватної клініки повідомили про підозру через смерть пацієнта після інʼєкції нейролептика
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Національна поліція України.
До медичного центру звернувся 36-річний киянин через погане самопочуття, пов'язане із вживанням алкоголю. Потерпілому було призначене лікування в умовах стаціонару та, попри відсутність необхідних лабораторних досліджень, були виписані медичні препарати.
Вже за декілька днів чоловіку, який перебував у збудженому стані, за вказівкою лікаря для «заспокоєння» був введений нейролептик, внаслідок дії якого стан пацієнта різко погіршився та він втратив свідомість.
Проведені упродовж 40 хвилин реанімаційні заходи не дали результату — лікарі констатували смерть чоловіка.
Під час розслідування поліцейські виявили низку порушень з боку лікарів медустанови. Зокрема під час первинного огляду пацієнта не були проведені необхідні інструментальні та лабораторні дослідження, за відсутності яких встановити коректний клінічний діагноз неможливо. Крім того, ін’єкцію медичного препарата, що має виражену антипсихотичну дію, не можна здійснювати без додаткових обстежень.
Проведена експертиза підтвердила, що саме введення нейролептика стало безпосередньою причиною смерті пацієнта.
Слідчі за процесуального керівництва Оболонської окружної прокуратури повідомили лікарю про підозру за ч. 1 ст. 140 Кримінального кодексу України (неналежне виконання медичним працівником своїх професійних обовʼязків, внаслідок недбалого до них ставлення, що спричинило тяжкі наслідки).
Санкція статті передбачає позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п'яти років або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий строк.
Як повідомляв Укрінформ, у Києві правоохоронці провели низку обшуків за місцями роботи та проживання лікарів одного з медичних закладів, де викрили злочинну схему заволодіння бюджетними коштами, виділеними у межах програми медичних гарантій.
Фото: Нацполіція

