ЄС вперше запровадив санкції проти китайських банків за допомогу росії
ЄС вперше запровадив санкції проти китайських банків за допомогу росії

ЄС вперше запровадив санкції проти китайських банків за допомогу росії

Європейський Союз запровадив санкції проти двох китайських банків та п’яти компаній, зареєстрованих у Китаї. Під обмеження вперше з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну потрапили фінансові установи КНР, які, за оцінками ЄС, сприяли обходу західних санкцій.

Про це повідомляє Bloomberg.

У санкційний список увійшли Heihe Rural Commercial Bank і Heilongjiang Suifenhe Rural Commercial Bank. В ЄС зазначили, що обидва банки здійснювали операції з криптовалютами, які допомагали обійти фінансові обмеження, накладені на росію. Також Євросоюз вказав, що банки брали участь у фінансуванні експорту для торговельних операцій, які порушують режим санкцій.

Китай відреагував різко

Міністерство комерції Китаю вже назвало ці обмеження "серйозним ударом по торговельних, економічних і фінансових зв’язках" та пригрозило відповідними заходами. Пекін пообіцяв захищати "законні права та інтереси" китайських компаній і банків.

Раніше, ще на етапі обговорення санкцій, Китай активно висловлював протест. Зокрема, речник МЗС КНР Лінь Цзянь заявляв, що "нормальна співпраця китайських і російських компаній відповідає міжнародним нормам і не має бути порушена".

Незважаючи на дипломатичні зусилля — зокрема, тиск китайського посла в ЄС та заяви міністра закордонних справ Ван І, — Європейський Союз таки включив банки до нового пакету санкцій. Це відображає дедалі суворіше ставлення Заходу до третіх країн, що можуть сприяти військовим зусиллям росії.

Раніше подібні санкції вже застосовувалися з боку США. Кілька китайських банків були змушені обмежити фінансування російських клієнтів, щоб уникнути вторинних санкцій і зберегти доступ до доларової системи.

Контекст

З початку 2022 року Китай намагається балансувати у відносинах з росією та Заходом, заявляючи про нейтралітет, але підтримуючи торговельну співпрацю з москвою. Водночас великі китайські банки вже мають досвід роботи в умовах санкцій, зокрема щодо Ірану та Північної Кореї, тому дотримання обмежень залишається для них критично важливим.

Нагадаємо, посли ЄС погодили 18-й пакет санкцій проти російської федерації. Під обмеження потрапила нафта, "тіньовий флот" та "Північний потік".

Теги за темою
війна Євросоюз Китай санкції Банк
Джерело матеріала
loader
loader