/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F53%2F968ee5f3b10a858767adfdd86abd129b.jpg)
Стіни й фундаменти біля пам'ятника Дюку: в Одесі виявили залишки італійської факторії
На Приморському бульварі в Одесі завершили археологічну експедицію. Серед виявленого — рештки фортифікацій часів Османської імперії та уламки кераміки ще з періоду Давньогрецької колонізації.
"Надзвичайно вдалий за результативністю сезон", — підкреслив ректор Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. Ушинського Андрій Красножон.
Розкопки в Одесі тривали три тижні й закінчилися 19 липня. Ректор відмітив злагодженість, організованість, завзятість та зацікавленість молоді, яка брала участь в експедиції.
У коментарях директор Департаменту культури Одеської міської ради Іван Ліптуга подякував археологам за наполегливість в пошуку та наголосив, що це — "велика подія" для міста й країни загалом.
"Тепер це стане одним з атрибутів універсальної цінності об’єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО", — додав він.
В університеті ім. Ушинського повідомляли, що під час розкопок довели наявність "потужного культурного шару" доби Давньогрецької колонізації. З’ясувалось, що площа приховувала залишки стін та фундаментів будівель, а також уламки кераміки часів Давньогрецької колонізації, Середньовічної італійської факторії Дженестра, Османського періоду та кінця XVIII століття.
В "Укрінформі" уточнили, що поблизу пам’ятника герцогу де Рішельє знайшли археологічні матеріали генуезького походження XIV століття. Вони вказують, що на цьому місці спочатку стояла італійська Дженестра, а потім — османська фортеця. Поблизу станції фунікулера виявили рештки фортифікацій того часу.
У коментарі агентству Ліптуга розповів, що тепер місце розкопок думають накрити скляним куполом. Залишки фортеці захищатиме скло, а контури споруди думають позначити плиткою іншого кольору.
"Якщо такий задум затвердять, також вмонтуємо бронзову інформативну табличку, де буде роз’яснення — що було на цьому місці", — зазначив керівник міського Департаменту культури.
Нагадаємо, 20 липня стало відомо, що чеські археологи виявили невідоме раніше кельтське поселення в Богемії. Під час розкопок дістали понад 1000 ювелірних прикрас і сотні монет.
Польські археологи на дні озера Ледниця знайшли середньовічну будівельну балку. На дереві було вирізане обличчя, найімовірніше, божества, духа-покровителя або захисника, який охороняв поселення.

