/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F45%2F380170922bc367a959c8ab38ceda2a21.png)
6 гривень за сором: як виглядає громадська вбиральня у центрі Львова, якій понад 100 років
Соборна площа, пам’ятки архітектури — й аварійна вбиральня без жодного вказівника
Львів — одне з найбільш відвідуваних туристами міст в Україні. Історія, архітектура, цікаві заклади приваблюють гостей в місто увесь рік. Площа Соборна — одна з історичних частин Львова, та є в цій бочці меду чимала ложка дьогтю.
У Львові тільки чотири громадські вбиральні, три з яких розташовані в центрі. Одна з них — на площі Соборній біля Галицького ринку. Саме її стан викликає обурення мешканців. Об'єкт, який користуються як місцеві, так і туристи, виглядає вкрай недобре — сходи в аварійному стані, а всередині, попри всі зусилля працівників, стійкий неприємний запах.
"Існуючий стан вбиральні позорить європейську культурну столицю і є антирекламою для туристичного міста Львова, що є ганебно", — пише у фейсбуці Олександр Ємельянов. Він зазначає, що не тільки немає вказівників для туристів про розміщення вбиральні, а й туалет не відповідає вимогам щодо доступності, які були прийняті в 2024 році.
Інклюзивність та безпека — явно не про вбиральню на Соборній. Розтрощені сходи, чаші в підлозі, ще радянські "кабінки" на сходинці, а ще — дивні пластикові панелі на даху та штучні квіти. Коштує таке "щастя" 6 грн за візит.
Слід зауважити, що ця вбиральня — не спадок радянських часів, як часто помилково вважають. Вона збудована ще у часи Австро-Угорщини. Про це свідчать поштові листівки початку XX століття, а також світлина з літака, датована 1920-ми роками. Саме ці підземні вбиральні досі функціонують поруч із Галицьким ринком.
Наразі, як повідомляє пресслужба Львівської міської ради, у місті працюють громадські вбиральні за адресами: пл. Соборна, пл. Двірцева, просп. Свободи, 5, пл. Ринок, 1. Однак мешканці наголошують — в такому стані тільки ця вбиральня. В Департаменті житлового господарства та інфраструктури ЛМР повідомили, що це приміщення — в оренді. Після звернення мешканців мають надіслати орендарям листи, щодо "розгляду можливості проведення ремонту вбиральні, а також ремонту сходів". Наразі ж альтернативою є біотуалети в парках та вбиральні в комунальних установах.

