Декого з ФОПів звільнено від сплати військового збору: хто в списку
Декого з ФОПів звільнено від сплати військового збору: хто в списку

Декого з ФОПів звільнено від сплати військового збору: хто в списку

В умовах воєнного стану Україна продовжує адаптувати податкову систему, надаючи підприємцям можливість тимчасового звільнення від сплати податків, зокрема — військового збору.

Залежно від місця реєстрації, стану здоров'я або участі в бойових діях, фізичні особи-підприємці (ФОП) можуть отримати пільги. Про це йдеться в матеріалі видання "24 Канал".

  • ФОП із зон бойових дій або окупації

Фізичні особи-підприємці 1-ї та 2-ї груп, зареєстровані на території, де тривають активні бойові дії або яка тимчасово окупована, звільняються від сплати:

  1. єдиного податку;
  2. військового збору;
  3. а також від подання податкової звітності за період бойових дій або окупації.

Такі підприємці не зобов'язані сплачувати податки з першого дня місяця початку бойових дій або окупації до останнього дня місяця їхнього завершення або звільнення території. Також за цей період не нараховуються авансові платежі, штрафи та пеня.

  • ФОП 1-2 груп без найманих працівників

Ці підприємці можуть бути звільнені від сплати військового збору на один календарний місяць на рік:

  1. під час відпустки;
  2. або при хворобі тривалістю від 30 календарних днів (за наявності підтвердження з електронного реєстру лікарняних листів).
  • Мобілізовані ФОП і контрактники

Підприємці, які були мобілізовані, підписали контракт із ЗСУ або виконують мобілізаційні обов'язки, звільняються від:

  1. сплати військового збору;
  2. єдиного податку;
  3. і подання звітності на весь період служби.

Усі раніше нараховані за цей період авансові платежі автоматично анулюються.

Додаткові умови:

  • Якщо ФОП змінив податкову адресу після переїзду із зони бойових дій або окупації, пільги припиняють діяти з першого числа місяця, наступного за датою зміни реєстрації.
  • Якщо підприємець оформив відпустку через хворобу або мобілізацію і не подає декларацію — право на пільгу зберігається. Але якщо декларацію все ж подано — пільга анулюється.

Звільнення від сплати військового збору не поширюється на:

  • ФОП 3-ї та 4-ї груп;
  • електронних резидентів (група 3),

за винятком випадків мобілізації або реєстрації на території активних бойових дій.

Нагадаємо, що стягнення аліментів з безробітного або з фізичної особи-підприємця, яка перебуває на загальній системі оподаткування, має особливості. Деталі про аліменти у 2025 році, їхню сплату та штрафи для боржників з'ясував Фокус.

Раніше Фокус писав, що в Сімейному кодексі України зазначено, що батьки повинні надавати фінансову підтримку своїм дітям до моменту, коли їм виповниться 18 років. Якщо батьки розлучаються, тоді один з них (як правило той, з яким дитина не живе), повинен виплачувати їй аліменти. Тим часом минулого року розмір аліментів змінився, оскільки підвищився прожитковий мінімум.

Теги за темою
податки
Джерело матеріала
loader
loader