/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fd4d53a612c2d5e0361958b965c399268.jpg)
Кравченко вважає, що закон про повноваження НАБУ та САП не погіршить діалог із міжнародними партерами
Таку думку він висловив під час брифінгу, передає кореспондент Укрінформ.
«Щодо міжнародних організацій, міжнародних наших відносин, вчора я, голова Служби безпеки України, голова ДБР зустрічалися з представниками G7, а також представником посольства Європейського Союзу. На закритій зустрічі їм розповіли про хід досудових розслідувань, про встановлені факти (щодо окремих працівників НАБУ– ред.)... і посли зрозуміли, що досудові розслідування відбуваються об'єктивно, додаткових зауважень до СБУ, ДБР, Офісу генерального прокурора у послів не було», - заявив Кравченко.
За його словами, було досягнуто домовленості про подальшу співпрацю. У цьому контексті він повідомив, що сьогодні прийшло запрошення на нову зустріч від посольства Великої Британії.
«Я вважаю, що в нас гарний діалог з нашими міжнародними партнерами. Я вважаю, що він не погіршиться, тому що все прозоро і зрозуміло, і всі інституції продовжують працювати», - сказав він.
Коментуючи тему створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії, Кравченко зауважив, що вже відбулося дві тематичні зустрічі з міжнародними партнерами.
«Також ми домовились з послами G7 провести зустріч щодо спеціального трибуналу в серпні», - додав він.
Крім того, за словами Кравченка, на найближчий час запланована зустріч з послами Європейського Союзу. «Ми повністю готуємось, виконуємо завдання, взяті на себе міжнародні зобов'язання щодо гармонізації нашого національного законодавства з Європейським Союзом щодо запуску роботи спеціального трибуналу в майбутньому», - зазначив він.
Кравченко також висловив сподівання, що Україна гідно візьме участь у роботі спецтрибуналу, передасть усі необхідні докази та матеріали, і не виключив своєї особистої участі. «Я би мріяв представляти інтереси України в трибуналі щодо обвинувачення Росії в цій війні. Якщо буде така можливість, я з гордістю прийму і не підведу нашу державу у представленні цих доказових матеріалів на трибуналі по обвинуваченню Росії», - сказав генпрокурор.
Відповідаючи на запитання журналістів щодо заяви Єврокомісії про занепокоєння довкола ситуації з НАБУ і САП, Кравченко уточнив, що вчора сторони «більше спілкувалися про слідчі дії, про прийняті рішення щодо кримінальних провадженнь, про працівників НАБУ».
За його словами, посли з розумінням поставились до того, що питання ухваленого закону «не до нас, а до Верховної Ради, і вони будуть проводити консультації, зустрічі щодо цього законопроєкту».
Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 22 липня ухвалила закон про зменшення повноважень НАБУ та САП .
Закон, зокрема, передбачає, що генеральний прокурор отримує доступ до всіх справ НАБУ або може надати такий доступ будь-якому іншому прокурору. При цьому генпрокурор має право надавати обов’язкові листи вказівки детективам НАБУ і, у разі їх невиконання, змінювати підслідність, передаючи справу іншим органам. Йому також надається право закрити розслідування на вимогу сторони захисту. Генеральний прокурор самостійно може вирішувати спори про підслідність, а також підписує підозри топпосадівцям.
Фото: КОВА

