Працевлаштування ухилянтів: порушникам назвали головні нюанси
Працевлаштування ухилянтів: порушникам назвали головні нюанси

Працевлаштування ухилянтів: порушникам назвали головні нюанси

В Україні планують тимчасово дозволити працевлаштування громадян, які не мають військових документів або мають порушення вимог мобілізаційного законодавства. Про це йдеться у відповідному законопроекті.

Проте таке послаблення стосуватиметься виключно працівників підприємств, визнаних критично важливими для економіки чи оборонної галузі. Надалі ці співробітники можуть бути офіційно заброньовані.

ТЦК. Фото: скрін youtube

Законопроектом №13335 вже отримав схвалення профільного комітету Верховної Ради з питань національної безпеки для розгляду у першому читанні. Згідно з запропонованими нормами, бронь зможе поширюватися і на тих працівників, які:

  • не оформили військові документи належним чином;
  • не перебувають на військовому обліку;
  • не оновили персональні дані у військкоматі;
  • перебувають у розшуку територіальних центрів комплектування (але не в рамках кримінального провадження).

Однак така можливість надаватиметься виключно організаціям, установам та підприємствам, яким Кабмін офіційно надасть статус критично важливого об'єкта.

Термін дії броні буде обмежений 45 календарними днями з моменту підписання трудового договору та надаватиметься лише один раз протягом року. Упродовж цього терміну співробітник зобов'язаний врегулювати всі питання, пов'язані з військовим учетом.

ТЦК, мобілізація. Фото: скрін youtube

Паралельно планується внесення змін до закону "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану". Це дасть право важливим для країни підприємствам укладати трудові угоди з працівниками, у яких поки що не приведено в порядок військовий облік. Якщо після закінчення цього терміну працівник не вирішить питання з урахуванням, роботодавець отримає законну підставу для його звільнення з власної ініціативи.

Джерело матеріала
loader
loader