Деякі прокурори отримували інвалідність не від гарного життя – Руслан Кравченко
Генеральний прокурор Руслан Кравченко під час засідання Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань корупції в правоохоронних та судових органах розповів про проблеми із зарплатами прокурорів та «фейкові» інвалідності. Він наголосив на дискримінації в оплаті праці порівняно з іншими держорганами, що, за його словами, змушує прокурорів шукати додаткові «перестраховки». Про це повідомляє «Главком» з посиланням на засідання ТСК.
Руслан Кравченко заявив, що отримує 95 тис. грн, тоді як начальник відділу ДБР – 160 тис. грн, а зарплати у НАБУ взагалі «космос». Він пояснив цю несправедливість «замороженим» з 2021 року прожитковим мінімумом у 1600 грн для розрахунку окладів прокурорів. Водночас для суддів, податківців, митників застосовується розрахунок у 2102 грн, а для НАБУ, САП та НАЗК – 3028 грн.
«Не вважайте це моєю заявою як Генпрокурора, але я вважаю, що це несправедливо, що прокурорам нараховують оклад, не як всім – а виходячи з 1600 грн.
Чим ми гірші? ..Якщо всі прокурори «уроди», так пропишіть у законі про бюджет, що «прокурори уроди» і вони повинні отримувати 1600. Якщо всі прокурори «уроди», так пропишіть у законі про бюджет, що «прокурори уроди» і вони повинні отримувати 1600. Встановіть цей факт, якщо ви вважаєте, що ми «уроди» і має бути таке ставлення. В окружній прокуратурі у кожного прокурора по 5-10 тис. проваджень, і він отримує 35 тис. грн. А ДБР, БЕБ – інші. Не кажучи вже про НАБУ, де якісь космічні зарплати… Якщо ви вважаєте, що прокурори усі негідники, то пропишіть у бюджеті зміни – прокурори будуть отримувати 1600, а всі інші «неуроди» – 2102, це буде чесно», – заявив генпрокурор.
Кравченко також прокоментував підсумки дослідження щодо отримання прокурорами інвалідності. Він визнав, що попередньо в системі панував «хаос», і ніхто не приймав фінальних рішень щодо прокурорів з, можливо, «фейковою» інвалідністю.
За його словами, з 400 прокурорів, стосовно яких встановлено факт отримання інвалідності:
- 136 осіб мають дійсно підтверджені захворювання.
- 70 прокурорів пройшли перевірку, і їхня необґрунтована інвалідність була скасована.
- 46 осіб подали заяви про звільнення за власним бажанням.
- Матеріали щодо понад 300 прокурорів направлено до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів (КДКП) для ухвалення рішення.
«Я не буду продовжувати цей хаос, а буду діяти... Якщо КДКП (кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів) буде рекомендувати мені їх звільнити, я їх звільню, я нікого захищати не буду», – зазначив Кравченко. Він пояснив, що така ситуація з інвалідністю – «не від гарного яскравого життя», а від того, що прокурори шукають «додаткову перестраховку» через роки служби.
«Я вам чесно кажу, кожен другий думав, що «зараз 10 років я прослужу відпрацюю, а через 10 років я можу отримати інвалідність». І отримати пенсії через 10 років – це якийсь додатковий стимул, додаткова перестраховка... Я вважаю, що це не від гарного яскравого життя. Більшість прокурорів вони чесні і працюють на зарплату тощо. І знаєте, от чесно кажучи, ну от не рахуйте мені мої заяви, що це як генерального прокурора, а просто це не справедливо, коли прокурори отримують заробітну плату від мінімалок не як всі», – заявив Кравченко.

