Дональд Трамп підписав виконавчі укази, що запускають AI Action Plan для прискорення розвитку ШІ
Дональд Трамп підписав виконавчі укази, що запускають AI Action Plan для прискорення розвитку ШІ

Дональд Трамп підписав виконавчі укази, що запускають AI Action Plan для прискорення розвитку ШІ

План передбачає дерегуляцію галузі, спрощення дозвільних процедур і перегляд екологічних стандартів для пришвидшення будівництва дата-центрів.

Президент США Дональд Трамп підписав виконавчі укази, що запускають комплексну стратегію розвитку штучного інтелекту та його інфраструктури AI Action Plan. Він заявив, що США мають «робити все можливе, щоб залишатися лідером у сфері ШІ». Про це пише Bloomberg.

План передбачає дерегуляцію галузі, спрощення дозвільних процедур і перегляд екологічних стандартів для пришвидшення будівництва дата-центрів. 

Так, згідно з рекомендаціями, федеральний уряд запитає підприємства та громадськість про чинні правила, які перешкоджають впровадженню ШІ, з метою скасування цих правил. Бюджетне управління Білого дому також співпрацюватиме з федеральними агентствами, які контролюють фінансування щодо ШІ, щоб розглянути питання про встановлення обмежень на ці гранти, «якщо режими регулювання ШІ в штатах можуть перешкоджати ефективності цього фінансування».

«Ми також повинні мати єдиний федеральний стандарт, а не 50 різних штатів, які регулюють цю галузь майбутнього. Нам потрібен один федеральний стандарт здорового глузду, який замінює всі штати, замінює всіх», — вважає Трамп.

AI Action Plan зобов’язує уряд працювати з компаніями, чиї моделі будуть «нейтральними та вільними від ідеологічних упереджень». План виключає вимоги попередньої адміністрації Байдена, пов’язані з безпековими перевірками моделей та звітністю про ризики.

Документ також наголошує на необхідності інвестувати у перекваліфікацію працівників, щоб допомогти їм адаптуватися до змін на ринку праці через автоматизацію та нові технології.

Крім того, Трамп заявив, що підхід «здорового глузду» дозволить моделям штучного інтелекту отримувати інформацію, не турбуючись про можливі порушення авторських прав, навіть попри те, що медіакомпанії та видавці висловлюють занепокоєння тим, що ШІ може різко змінити їхні бізнес-моделі.

«Коли людина читає книгу чи статтю, вона отримує великі знання. Це не означає, що ви порушуєте закони про авторське право або повинні укладати угоди з кожним постачальником контенту», — сказав Трамп.

AI Action Plan передбачає посилення експорту американських ШІ-рішень і контролю за технологіями, які можуть потрапити до суперників, насамперед Китаю.

Адміністрація Трампа хоче створити ініціативу в рамках Міністерства торгівлі для співпраці з розвідувальним співтовариством для моніторингу розробок ШІ та забезпечення контролю за експортом чіпів. План передбачає, що міністерство збиратиме пропозиції щодо повноцінних експортних пакетів ШІ, які дозволять затвердженим союзникам разом купувати обладнання, програмне забезпечення, моделі та додатки.

Документ також згадує енергопостачання для дата-центрів, пропонуючи стабілізувати енергомережу та інвестувати в додаткові джерела енергії, включно з ядерною та геотермальною генерацією. Трамп наголосив, що США «використовуватимуть усі доступні джерела енергії — газ, нафту та вугілля», аби забезпечити національну безпеку та конкурентоспроможність країни у сфері ШІ.

AI Action Plan став найбільшою технологічною ініціативою адміністрації Трампа з моменту його повернення до влади. 

«Перемога в цьому змаганні стане випробуванням наших можливостей, якого не було з часів космічної ери. Це спонукатиме нас зібрати всі наші сили та проявити американську винахідливість і рішучість, як, мабуть, ніколи раніше», — сказав президент США.

Нагадаємо, у червні низка технологічних гігантів, серед яких Amazon, Google, Microsoft і Meta, підтримала ініціативу щодо 10-річного мораторію на регулювання штучного інтелекту у США. Відповідна норма включена до версії бюджетного законопроєкту, яку підтримує Дональд Трамп.

Очікується, що Сенат представить власний варіант законопроєкту до 4 липня. Серед основних лобістів ініціативи — ексконгресмен Чіп Пікерінг, голова асоціації Incompas, до якої входять Microsoft, Amazon, Google, Meta та інші. За словами Пікерінга, ініціатива необхідна для збереження лідерства США у змаганні з Китаєм.

Фото: Дональд Трамп / фейсбук

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги за темою
США Дональд Трамп
Джерело матеріала
loader
loader