/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2Fa3a74fb9339d24aefdc1846c9d945286.jpg)
Як виставка однієї картини Куїнджі здійснила фурор
Особливу увагу отримала картина "Місячна ніч на Дніпрі", через яку художника звинуватили у магії. Чому так сталося – розповідає 24 Канал.
Історія картини Куїнджі
Картину "Місячна ніч на Дніпрі" Архип Куїнджі вважав своїм найвидатнішим творінням. Ця картина певною мірою найяскравіше відображає майстерне вміння художника грати з фарбами та світлом. У 1880 Куїнджі вирішив влаштувати виставку однієї картини й обрав саме це полотно.
"Місячна ніч на Дніпрі" / Картина Архипа Куїнджі
На виставці люди шикувалися у довжелезні черги. Куїнджі розмістив картину в затемленій кімнаті та вимкнув майже все світло, крім кількох ламп, які під кутом спрямував на картину. Тому ті, хто підходив до експонату, буквально примружувався від яскравого світла місяця з картини.
Критики на недруги звинуватили Куїнджі в магії та ілюзіонізмі. Також були звинувачення у використанні флуоресцентних фарб та в тому, що позаду картини є прожектор і особливо скептичні відвідувачі намагалися його знайти.
Значна частина робіт Куїнджі сьогодні зберігається в Санкт-Петербурзі, оскільки там більшу частину свого життя жив художник. Проте українські пейзажі є вагомою частиною його творчості, зокрема згадана "Місячна ніч на Дніпрі". У 2010 році в Маріуполі був створений музей Архипа Куїнджі, який у 2022 році знищили російські війська, а вцілілі експонати росіяни викрали і вивезли до Росії.
