/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2F99517164ac40d0cabf3433ca95c5ee65.jpg)
Американка допомогла КНДР заробити $17 млн та отримала вирок на 8,5 років
Жительку штату Аризона Крістіну Марі Чепмен засудили до 102 місяців позбавлення волі за участь у масштабній схемі шахрайства на понад $17 млн, повʼязаного з режимом КНДР.
Вона допомагала північнокорейським IT-фахівцям під виглядом громадян США отримувати віддалену роботу у більш ніж 300 американських компаніях, включно з корпораціями Fortune 500.
Вирок оголосив суд округу Колумбія, а жінку зобов’язали відшкодувати $176 850 та конфіскували понад $284 000, призначених для переведення північнокорейським партнерам.
Згідно з матеріалами справи, IT-спеціалісти Північної Кореї отримували віддалену роботу в США, використовуючи вкрадені або підроблені персональні дані американців.
Чепмен забезпечувала їх фізичними пристроями, зокрема комп’ютерами компаній, які вона зберігала у себе вдома або надсилала до Китаю, неподалік кордону з КНДР.
Її будинок став «фермою ноутбуків», де зберігалося понад 90 пристроїв із позначками про те, від якої компанії вони надійшли та яку особу представляли.
Нагадаємо, що у квітні цього року експерти Google Threat Intelligence Group виявили участь північнокорейських нібито IT-фахівців в операціях в різних країнах Європи.
«Чепмен зробила фатальну ставку: короткострокова вигода ціною шкоди громадянам США та на користь іноземного противника має серйозні наслідки», — заявив Метью Ґалеотті, в.о. помічника генерального прокурора.
IT-працівники КНДР подавали заявки на роботу навіть у державні агентства, хоч ці спроби здебільшого були невдалими. Водночас їм вдалося влаштуватися у провідні медійні, автомобільні, авіаційні, технологічні та роздрібні компанії США.
«Північна Корея — це не лише загроза здалеку. Вона всередині країни. Це ворог, який шахраює з громадянами, компаніями та банками США», — наголосила прокурор округу Колумбія Жанін Пірро.
Чепмен не лише організовувала доступ до систем компаній, але й переправляла зарплати, отримані фейковими IT-працівниками, через свої рахунки, підробляючи чеки, оформлені на викрадені імена.
Справою займалися Федеральне бюро розслідувань (ФБР) та Податкова служба США, зокрема філії у Фініксі та Чикаго.
«Сьогоднішнє засудження демонструє, що навіть така складна схема, яка підтримує ядерну програму Північної Кореї, не може обійтися без участі громадян США», — зазначив представник ФБР.
Відмітимо, що в кінці червня Мін’юст США притягнув до кримінальної відповідальності чотирьох громадян КНДР. Вони видавали себе за американських IT-фахівців та вкрали $915 000 у криптоактивах.

