/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2F2e10b0e309380cf1f7b887f54b9315bd.jpg)
Спека не дошкулятиме — який винахід полегшить життя людям
Якими б сучасними не були вікна у будівлях, усе одно вони є тепловими пастками для людей, які перебувають всередині приміщень, тож їм доводиться страждати від спеки. Однак нещодавно групі корейських вчених вдалося перетворити вікна у центр клімат-контролю завдяки винайденій технології.
Редакція Новини.LIVE розповідає детальніше про революційний винахід науковців та як усе працює.
Як "вікна-кондиціонери" знижуватимуть температуру у приміщеннях
Технологія, яку вигадали вчені з Південної Кореї, отримала назву RECM — "оборотна електродепозиція та електрохромне дзеркало". Такі вікна, на відміну від попередніх "розумних" поколінь, здатні захистити людей від відблисків зовнішнього світла, йдеться в опублікованому на ACS Energy Letters дослідженні.
Інноваційна технологія підходить для фасадів сучасних будівель. Вікна мають три режими роботи:
- прозорий — сонячне світло потрапляє в будівлю як через звичайне скло, для природного обігріву взимку;
- кольоровий — скло змінює колір під впливом хімічних реакцій та стає темно-синім. Після цього вікна отримують здатність блокувати світло та пропускати обмежений об'єм теплової енергії, що ідеально для літньої пори року;
- комбінований — у цьому режимі вікна відбивають як світлові, так і теплові хвилі. Тобто скло не завдає яскравих відблисків зовні, які могли б засліпити перехожих.
У тому, що технологія корейських винахідників є ефективною — переконалися під час експерименту. Так, будівлі, на яких були встановлені звичайні вікна, нагрілися до 58,7 градуса за Цельсієм за 45 хв, тоді як в приміщеннях з новими "розумними" вікнами з третім режимом, рівень температури був 31,5 градуса. Тобто, різниця склала майже 27 градусів.
Про що ще варто знати
Нещодавно дослідники з Техаського університету в Остіні (США) створили та випробували покриття з мета-випромінювачами, які у поєднанні зі звичайною світлою фарбою здатні охолоджувати житлові будинки у спеку. До того ж вчені підрахували, що такий рівень охолодження може заощадити близько 15,8 тис. кіловатів електроенергії на рік, тоді як стандартний кондиціонер споживає близько 1,5 тис. кіловатів на рік.
